Czy to my zabijamy koale?

Are We Killing The Coalas, Australia

Program pokazuje wpływ zagrożeń, takich jak pożary buszu, zmiany klimatu i niszczenie siedlisk na liczebność populacji koali. Współpraca naukowców, weterynarzy i badaczy pozwoli na zrozumienie i unikanie tych działań w przyszłości.

  • Czas trwania: 56 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Tim Flannery

Czy to my zabijamy koale? w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Tim Flannery Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Powszechne jest przekonanie, że koale całkowicie wyginą do 2050 roku. Profesor Tim Flannery spotyka się z naukowcami, weterynarzami i badaczami, którzy pracują nad zrozumieniem prawdziwych zagrożeń, przed którymi stoją koale, i sposobów ich unikania. Zapuszcza się o trzydzieści lat w przyszłość, obserwując skutki zmian klimatycznych oraz ujawnia szczepionkę dla koali opracowaną z myślą o zapobieganiu chorobom ludzkim.

Film dokumentalny o koalach i grożącym im niebezpieczeństwom. To niewielkie australijskie zwierzątko wymiera. Koala cierpi na skutek niszczenia środowiska, chorób i głodu. I dzieje się coraz gorzej. Odkąd pierwsi Europejczycy postawili stopę na tej ziemi, wyginęło około dziesięciu procent rodzimych gatunków ssaków i znacznie więcej jest krytycznie zagrożonych. Pożary buszu, zmiany klimatyczne, niszczenie siedlisk powszechne jest przekonanie, że koale całkiem wyginą do 2050 roku. Wszyscy czytali wstrząsające nagłówki, ale ten dokument bada znacznie bardziej złożoną sytuację, która zagraża tej ukochanej, narodowej ikonie Australii. Odkrywca i ekolog, profesor Tim Flannery spotyka się z naukowcami, weterynarzami i badaczami, którzy pracują nad zrozumieniem prawdziwych zagrożeń, przed którymi stoją koale, i sposobów ich unikania. Tim zapuszcza się o trzydzieści lat w przyszłość, obserwując na własne oczy skutki zmian klimatycznych, tropi jednego z najbardziej nieuchwytnych i zagrożonych ssaków na świecie oraz ujawnia szczepionkę dla koali opracowaną z myślą o zapobieganiu chorobom ludzkim. Przygląda się również, w jaki sposób Bluetooth ratuje miejskie koale przed wyginięciem. Jaka jest tajemnica zapewnienia przetrwania koali? Australijscy specjaliści starają się rozwiązać problem.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×