Czy warto było tak żyć

Czy warto było tak żyć, Polska 2007

Opowieść o Stanisławie "Warszym" Sojczyńskim, twórcy i dowódcy Konspiracyjnego Wojska Polskiego, największego ugrupowania wojskowego walczącego po wojnie z komunistami.

  • Czas trwania: 41 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Alina Czerniakowska

Czy warto było tak żyć w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Alina Czerniakowska Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Opowieść o Stanisławie "Warszym" Sojczyńskim, twórcy i dowódcy Konspiracyjnego Wojska Polskiego, największego ugrupowania wojskowego walczącego po wojnie z komunistami. Sojczyński do końca pozostał nieprzejednany i wierny wyznawanym ideałom. Po okrutnym śledztwie został skazany przez sąd wojskowy w Łodzi na karę śmierci. Wyrok wykonano w lutym 1947 r. Sojczyński miał wówczas 37 lat. Nie wiadomo nawet, gdzie został pochowany.

Filmowa opowieść Aliny Czerniakowskiej o Stanisławie Sojczyńskim "Warszycu" dowódcy i twórcy Konspiracyjnego Wojska Polskiego największego ugrupowania wojskowego po wojnie do walki z komunistycznym zniewoleniem. Sojczyński do końca pozostał nieprzejednany i wierny wyznawanym ideałom. Po okrutnym śledztwie został skazany przez Sąd Wojskowy w Łodzi na karę śmierci. Wyrok wykonano w lutym 1947 r. Sojczyński miał wówczas zaledwie 37 lat. Nie wiadomo nawet, gdzie został pochowany.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×