David Lama - sięgnąć po niemożliwe

David Lama - Off Limits on Rock and Ice, Austria 2014

David Lama ma 23 lata, dorastał w Tyrolu w otoczeniu gór. Gdy miał pięć lat zwrócił na niego uwagę wspinacz Pater Habeler. Gdy David skończył 10 lat pokonał pierwszą trasę o stopniu trudności 8a.

  • Czas trwania: 48 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Wolfgang Merkel

David Lama - sięgnąć po niemożliwe w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Wolfgang Merkel Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

David Lama ma 23 lata. Jego matka jest Austriaczką, a ojciec Nepalczykiem. Lama dorastał w Tyrolu w otoczeniu gór. Gdy miał zaledwie pięć lat zwrócił na niego uwagę legendarny wspinacz Pater Habeler. Gdy David skończył 10 lat pokonał pierwszą trasę o stopniu trudności 8a. W 2010 roku porzucił ścianki wspinaczkowe i skupił się wyłącznie na trasach górskich. Dwa lata później dokonał pierwszego klasycznego wejścia na szczyt Cerro Torre.

Opowieść o młodym, zdolnym wspinaczu sportowym, który dokonuje niesamowitych wyczynów nie tylko w halach, ale i w górach. David Lama ma 23 lata. Jego matka jest Austriaczką, a ojciec Nepalczykiem. Lama dorastał w Tyrolu w otoczeniu gór. Gdy miał zaledwie pięć lat zwrócił na niego uwagę legendarny wspinacz Pater Habeler. Gdy David skończył 10 lat pokonał swoją pierwszą trasę o stopniu trudności 8a. W 2010 roku porzucił ścianki wspinaczkowe i skupił się wyłącznie na trasach górskich. Dwa lata później dokonał pierwszego klasycznego wejścia na szczyt Cerro Torre. Na antenie Planete+ widzowie mogli obejrzeć film dokumentujący ten wyczyn - "Cerro Torre, diabelski szczyt".

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×