Decrescendo

Decrescendo, Polska 2011

Opowieść o przyjaźni rodzącej się między Tomkiem - młodym psychologiem i muzykiem, a pensjonariuszami domu pomocy społecznej mających za sobą tragiczną przeszłość.

  • Czas trwania: 26 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Marta Minorowicz

Decrescendo w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Marta Minorowicz Autor
  • Marta Minorowicz Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Opowieść o przyjaźni rodzącej się między Tomkiem - młodym psychologiem i muzykiem, a pensjonariuszami domu pomocy społecznej, mającymi tragiczną przeszłość. Mężczyzna każdego dnia spotyka się ze starością i umieraniem, lecz również z ogromnym pragnieniem życia. Muzycznemu terminowi - decrescendo, zostaje nadane znaczenie egzystencjalne.

Film opowiada o rodzącej się przyjaźni między Tomkiem, młodym psychologiem i muzykiem a jego pacjentami z domu starości, z których każdy dźwiga swój własny bagaż doświadczeń, swoją przejmującą i tragiczną historię. Zafascynowanie Tomka pięknem i młodością każdego dnia zderza się nie tylko ze starością i umieraniem, ale też z ogromną wolą i pragnieniem życia. Muzyczny termin decrescendo nabiera w filmie nowego - egzystencjalnego znaczenia. Film zrealizowano w Domu Pomocy Społecznej im. L. A. Helclów w Krakowie.

Komentarze

Skomentuj
  • Aga (gość)

    Kapitalny, wzruszający reportaż.

    11.11.2011 20:14

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×