Demoniczny uśmiech Jacka Nicholsona

Dr. Jack and Mr. Nicholson, Francja 2018

Dokument poświęcony jest jednemu z najbardziej docenianych i wszechstronnych amerykańskich aktorów - Jackowi Nicholsonowi. Przez ponad pięć dekad gwiazdor współpracował z najwybitniejszymi reżyserami.

  • Czas trwania: 53 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Emmanuelle Nobecourt

Demoniczny uśmiech Jacka Nicholsona w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Emmanuelle Nobecourt Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument poświęcony jest jednemu z najbardziej docenianych i wszechstronnych amerykańskich aktorów - Jackowi Nicholsonowi. Przez ponad pięć dekad gwiazdor współpracował z najwybitniejszymi reżyserami, m.in. Romanem Polańskim, Stanleyem Kubrickiem, Elią Kazanem, Michelangelem Antonionim i Martinem Scorsesem. Gwiazdor na stałe zaznaczył swe miejsce w popkulturze nie tylko za sprawą wybitnych kreacji aktorskich. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych hollywoodzkich aktorów.

Dokument poświęcony jednemu z najbardziej docenianych i wszechstronnych amerykańskich aktorów – Jackowi Nicholsonowi. Przez ponad pięć dekad gwiazdor współpracował z najwybitniejszymi reżyserami, m.in. Romanem Polańskim, Stanleyem Kubrickiem, Elią Kazanem, Michelangelem Antonionim i Martinem Scorsesem. Gwiazdor na stałe zaznaczył swe miejsce w popkulturze nie tylko za sprawą wybitnych kreacji aktorskich. Jack Nicholson to jeden z najbardziej rozpoznawalnych hollywoodzkich aktorów. Choć daleko mu do typowego kalifornijskiego playboya, nikt nie oprze się jego zabójczemu uśmiechowi. Gwiazdor, za sprawą swej aparycji był doskonałym materiałem na ikonę kontrkultury. W jaki sposób stał się wzorem wszystkich buntowników? Przez ponad 50 lat swojej kariery Jack Nicholson zdążył przekonać do siebie wszystkich kinomanów. Swój wizerunek oparł na archetypie człowieka podążającego własnymi ścieżkami, żyjącego według własnych zasad. Nie angażował się w polemiki z krytykami, nie liczył na aprobatę publiczności i wyłamywał się konwencjom. Oto historia Jacka Nicholsona – niepokornego wolnego ducha, który złośliwcom odbierał argumenty swoim niepodważalnym talentem.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 8.0 Głosów: 1

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×