Depresja - epidemia czy błąd systemu?

Sad People Factory, Francja 2014

W 2000 r. Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała raport, z którego wynika, że liczba zachorowań na depresję osiągnęła rozmiar epidemii. 50% mieszkańców Ziemi może cierpieć na zaburzenia depresyjne.

  • Czas trwania: 53 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Michèle Dominici

Depresja - epidemia czy błąd systemu? w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Michèle Dominici Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

W 2000 roku Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała raport, z którego wynika, że liczba zachorowań na depresję osiągnęła rozmiar epidemii. Aż 50% mieszkańców Ziemi może cierpieć na zaburzenia depresyjne. Naukowcy od lat zastanawiają się, jak radzić sobie z tym przekleństwem. Twórcy przybliżają widzom badania socjologów, filozofów i neuropsychiatrów nad tą chorobą oraz zastanawiają się nad jej globalnym aspektem.

Jak społeczeństwo "produkuje" ludzi z depresją i jak temu zaradzić. W 2000 roku Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała raport, z którego wynika, że liczba zachorowań na depresję osiągnęła rozmiar epidemii. Aż 50% mieszkańców Ziemi w ciągu swojego życia może cierpieć na zaburzenia depresyjne. Naukowcy od lat zastanawiają się, jak radzić sobie z tym przekleństwem. Twórcy dokumentu przybliżają widzom badania socjologów, filozofów i neuropsychiatrów nad tą chorobą oraz zastanawiają się nad jej globalnym aspektem.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×