Diabły Wulkanów

Volcano Devils, Francja 2010

Dokument powraca do wydarzeń z 1991 roku, kiedy wybuch japońskiego wulkanu Uzen doprowadził do śmierci wybitnych wulkanologów z Francji Maurice'a i Katię Kraftów.

  • Czas trwania: 95 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Diabły Wulkanów w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

3 czerwca 1991 roku wulkan Unzen wybuchł gwałtownie na skutek rozładowania ciśnienia kolumny magmy z powodu osuwiska w kraterze. Spływ piroklastyczny dotarł na odległość 4.5 km od wulkanu, zabijając 43 naukowców i dziennikarzy, w tym wybitnych wulkanologów z Francji Maurice'a i Katię Kraftów oraz amerykańskiego wulkanologa Harry'ego Glickena.

3 czerwca 1991 roku, wulkan Unzen na japońskiej wyspie Kiusiu. Tego dnia wszyscy spoglądają w kierunku złowieszczego szczytu. Nasłuchają wstrząsów dobiegających z głębi rozwścieczonej ziemi.Na miejscu są także Katja i Maurice Krafft, para wulkanologów, podróżników i śmiałków. Chcą zaobserwować nadciągającą erupcję. Nie wiedzą jeszcze, że gniew Unzenu położy kres ich niezwykłej karierze. Dokument „Diabły Wulkanów” powraca do wydarzeń sprzed ponad 20 lat, kiedy wybuch japońskiego wulkanu doprowadził do śmierci Krafftów oraz 40 innych ofiar - głównie miejscowych rolników i zagranicznych dziennikarzy. Wykorzystując zaawansowaną technologię HD, nagrania z prywatnego archiwum dwojga wulkanologów oraz aktorskie inscenizacje, twórcy filmu rekonstruują ostatnie dni życia ludzi, których onegdaj przezwano „Diabłami Wulkanów”.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×