Diagnoza

Diagnosis Bipolar, USA 2010

Dokument opowiadający o dzieciach cierpiących na zaburzenia maniakalno-depresyjne. Bohaterowie to członkowie rodzin, w których są dzieci z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi.

  • Czas trwania: 49 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Diagnoza w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • David Heilbroner Autor
  • Kate Davis Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument opowiadający o dzieciach cierpiących na zaburzenia maniakalno-depresyjne. Bohaterowie to członkowie rodzin, w których są dzieci z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi. Choroba ta charakteryzuje się występującymi naprzemiennie epizodami manii i depresji. Autorzy przeprowadzają szczere, intymne rozmowy zarówno z rodzicami, jak i dziećmi. Pokazują ich codzienne zmagania z rzeczywistością. Przedstawiają dramat rodzin pozostawionych bez pomocy i wsparcia z zewnątrz.

Bohaterowie dokumentu to członkowie rodzin, w których są dzieci cierpiące na zaburzenie afektywne dwubiegunowe. Choroba ta charakteryzuje się występującymi naprzemiennie epizodami manii i depresji. Autorzy filmu przeprowadzają niezwykle szczere i intymne rozmowy zarówno z rodzicami, jak i dziećmi. Pokazują ich codzienne zmagania z rzeczywistością lęki i troski. Przedstawiają dramat rodzin, które są pozostawiane bez pomocy i wsparcia z zewnątrz. Lekarze nie potrafią wskazać przyczyn choroby, a także nie są zgodni, co do sposobów leczenia dzieci cierpiących na tego typu zaburzenia. Jeden z ojców mówi: "Czuję się, jakbyśmy żyli na wyspie, której nikt nie chciałby nigdy odwiedzić". Poruszający obraz w reżyserii uznanej dokumentalistki, laureatki nagrody Emmy Kate Davis (Southern Comfort, Jockey) i Davida Heilbronera we wnikliwy sposób pokazuje życie rodziców, których dzieci cierpią na zaburzenia maniakalno-depresyjne. Znajdują się w nim nie tylko wypowiedzi rodziców, dzieci, ich najbliższych, ale i najwyższej klasy specjalistów pedagogów i psychiatrów. Zdjęcia do filmu trwały dziewięć miesięcy.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×