Dialog z księdzem Tischnerem

Dialog z księdzem Tischnerem, Polska 2005

Filmowa opowieść o ks. Józefie Tischnerze. Różne osoby próbują odpowiedzieć m.in. na pytanie, czy i na ile pojęcie uniwersalnych wartości zmienia się w coraz bardziej zbrutalizowanym świecie.

  • Czas trwania: 48 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Dialog z księdzem Tischnerem w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Krystyna Mokrosińska Autor
  • Witold Glinkowski Autor

Opis programu

Filmowa opowieść o ks. Józefie Tischnerze.Tekstom duszpaszterza i filozofa towarzyszy montaż zdjęć dokumentalnych oraz wypowiedzi różnych osób.Taka formuła stworzyła płaszczyznę do dyskusji na temat wydarzeń ostatnich miesięcy i lat. Materiały dokumentalne przedstawiają ekstremalną rzeczywistość współczesnego świata, a słowa ks.Tischnera zderzają się z wypowiedziami innych osób próbujących odpowiedzieć m.in. na pytanie, czy i na ile pojęcie uniwersalnych wartości zmienia się w coraz bardziej zbrutalizowanym świecie.

Komentarze

Skomentuj
  • Witold P. Glinkowski (gość)

    Jestem autorem scenariusza tego filmu, jednak moje nazwisko zostało zmienione - nie wiem dlaczego, choć wielokrotnie sygnalizowałem ten błąd i próbowałem doprowadzić do jego sprostowania - niestety bezskutecznie. Zapewne redakcja "Tele-magazynu" wychodzi z założenia, że informacje na temat anonsowanych filmów bądź innych emitowanych na antenie telewizyjnej programów nie musi być rzetelna ani zgodna z prawdą. Ubolewam nad tą sytuacją, ale nie ponoszę za nią odpowiedzialności. Witold P. Glinkowski

    05.11.2020 20:47

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×