Dieselgate. Jak Volkswagen chciał oszukać Amerykę

Backfired: When VW Lied To America, USA 2018

Gdy studentów odkryła, że Volkswagen w pojazdach instalował oprogramowanie, które pozwalało na manipulację wynikami pomiarów emisji z układu wydechowego. Na koncern została nałożona kara.

  • Czas trwania: 57 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Dale Bell

Dieselgate. Jak Volkswagen chciał oszukać Amerykę w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Dale Bell Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Gdy grupa niczego niepodejrzewających studentów z Uniwersytetu Wirginii Zachodniej przeprowadziła testy samochodów Volkswagen, odkryła w nich podejrzany mechanizm. Okazało się, że producent w pojazdach instalował oprogramowanie, które pozwalało na manipulację wynikami pomiarów emisji z układu wydechowego. Na koncern została nałożona kara w wysokości 15 miliardów dolarów, a w Stanach Zjednoczonych wybuchła panika. Film to opowieść o korupcji, korporacyjnej zachłanności i chciwości jednostek.

W 2008 roku kierownictwo Volkswagena zapowiedziało, że firma "zdominuje przemysł motoryzacyjny do 2018 roku – pod względem ekonomicznym i ekologicznym". Tymczasem jedyne, co udało się zdominować optymistycznie patrzącym w przyszłość dyrektorom, to wydania wiadomości, w których dziennikarze donosili o gigantycznym przekręcie i licznych aktach oskarżenia. Dokument opowiada o największej aferze w historii motoryzacji. Gdy grupa niczego niepodejrzewających studentów z Uniwersytetu Wirginii Zachodniej przeprowadziła testy samochodów Volkswagen, odkryła w nich podejrzany mechanizm. Okazało się, że producent w swych pojazdach instalował oprogramowanie, które pozwalało na manipulację wynikami pomiarów emisji z układu wydechowego. Na koncern została nałożona kara w wysokości 15 miliardów dolarów, a w całych Stanach Zjednoczonych wybuchła panika. To opowieść o korupcji, korporacyjnej zachłanności i chciwości jednostek. Aby się wzbogacić, dyrektorzy Volkswagena gotowili byli poświęcić dobro planety i dołożyć swoją cegiełkę do zatrważającej zmiany klimatu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×