Dietrich. Zmierzch błękitnego anioła

Twilight of an Angel, Francja 2012

Marlena Dietrich urodziła się w Niemczech w 1901 r. Świat usłyszał o niej dopiero, gdy wystąpiła w filmie "Błękitny anioł" Josepha von Sternberga. Wkrótce po jego premierze aktorka wyjechała do USA.

  • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Dominique Leeb

Dietrich. Zmierzch błękitnego anioła w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Dominique Leeb Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Marlena Dietrich urodziła się w Niemczech w 1901 roku. Świat usłyszał o niej dopiero, gdy wystąpiła w filmie "Błękitny anioł" Josepha von Sternberga. Wkrótce po jego premierze aktorka wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie jej kariera szybko się rozwijała. Jej poglądy budziły wiele kontrowersji. Otwarcie przyznawała się do biseksualizmu. Mimo, iż w 1923 roku wyszła za mąż za Rudolfa Siebera przeżyła wiele romansów, w tym pisarką Mercedes de Acosta i Ernestem Hemingwayem. Dokument pokazuje jej zupełnie nową twarz.

Portret wielkiej gwiazdy światowego kina Marleny Dietrich. Marlena Dietrich urodziła się w Niemczech w 1901 roku. Na scenie debiutowała w latach 20. jednak świat o niej usłyszał dopiero gdy wystąpiła w filmie "Błękitny anioł" Josepha von Sternberga. Wkrótce po jego premierze aktorka wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie jej kariera szybko się rozwijała. Jej poglądy budziły wiele kontrowersji. Otwarcie przyznawała się do biseksualizmu. Mimo, iż w 1923 roku wyszła za mąż za Rudolfa Siebera przeżyła wiele romansów, w tym pisarką Mercedes de Acosta i Ernestem Hemingwayem. Jej antynazistowskie wypowiedzi potępiające Hitlera nie przysporzyły jej sympatyków w ojczyźnie. W latach 50. i 60. skupiła się na rozwoju swojej kariery muzycznej. Nagrała wiele płyt i koncertowała na całym świecie. Od śmierci Marleny Dietrich minęło ponad 20 lat. Dokument Dominique Leeby pokazuje jej zupełnie nową twarz. Przed śmiercią Dietrich wycofała się z życia publicznego zamykając się w czterech ścianach swojego apartamentu. Reżyserka dokumentu stara się odkryć kim naprawdę była ta wielka aktorka. Dokument wzbogacony jest o wywiady z przyjaciółmi i sąsiadami Dietrich, a także z jej najbliższymi: córką Marią i wnukiem Peterem.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×