Disco i bomba atomowa

Disco and Atomic War, Estonia 2009

W czasach zimnej wojny fińska telewizja była oknem na świat dziecięcych marzeń. Choć przez decydentów ZSRR fińskie kanały traktowane były jak zakazany owoc, w wielu domach je odbierano.

 • Czas trwania: 85 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Disco i bomba atomowa w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Zachodnia kultura popularna miała w czasach zimnej wojny ogromną rolę w kształtowaniu światopoglądu sowieckich dzieci. Fińska telewizja była oknem na świat dziecięcych marzeń pełnych kolorowych puszek Coca Coli, muzyki z MTV, gier komputerowych oraz amerykańskich filmów sensacyjnych z Sylwestrem Stallone i Arnoldem Schwarzeneggerem. Choć przez decydentów ZSRR były traktowane jak zakazany owoc, w wielu domach odbierano fińskie kanały. Dokument opowiada o tym tragikomicznym aspekcie najnowszej historii.

Historia o dziwnego rodzaju wojnie informacyjnej, gdzie reżim totalitarny staje twarzą w twarz z bohaterami popkultury. I przegrywa. Zachodnia kultura popularna miała w czasach zimnej wojny ogromną rolę w kształtowaniu światopoglądu sowieckich dzieci. Dziś wydaje się to wręcz niemożliwe. Fińska telewizja była oknem na świat dziecięcych marzeń pełnych kolorowych puszek Coca Coli, muzyki z MTV, gier komputerowych oraz amerykańskich filmów sensacyjnych z Sylwestrem Stallone i Arnoldem Schwarzeneggerem. Choć przez decydentów ZSRR były traktowane jak zakazany owoc, w wielu domach odbierano fińskie kanały. Film opowiada o tym tragikomicznym aspekcie najnowszej historii. Okazuje się, że nawet największa władza nie ma władzy nad dziecięcym umysłem.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×