Disco Polo

Disco Polo, Polska 2015

Tomek i Rudy dorastają na prowincji. Karierę muzyczną zaczynają od koncertów w remizach i wiejskich dyskotekach. Udaje im się nagrać profesjonalne utwory disco polo jako grupa Laser w wytwórni Alfa. Zyskują coraz większą popularność.

 • Czas trwania: 103 minut, Gatunek: Komedia muzyczna
 • Reżyseria: Maciej Bochniak

7

Ocena redakcji

To zabawny, lekki i zaskakująco oryginalny długi teledysk ku czci muzyki potępianej przez inteligentów (przynajmniej oficjalnie) i kochanej na rodzimej prowincji. „Disco Polo” to, jak się popularnie mówi, film „z biglem”, z wartka akcją, zaskakującymi sekwencjami, utrzymany niekiedy wręcz w onirycznym klimacie.

Disco Polo w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Dawid Ogrodnik jako Tomek
 • Piotr Głowacki jako "Rudy"
 • Tomasz Kot jako Daniel Polak
 • Joanna Kulig jako Anka "Gensonina"
 • Aleksandra Hamkało jako "Mikser"
 • Iwona Bielska jako babcia "Rudego"
 • Jacek Koman jako "Katiusza"
 • Rafał Maćkowiak jako Maciek z "Atomica"

Więcej »

Twórcy

 • Katarzyna Lewińska Kostiumy
 • Beata Rółkowska Charakteryzacja
 • Tomasz Naumiuk Zdjęcia
 • Maciej Bochniak Reżyseria
 • Jarosław Barzan Montaż
 • Paweł Lucewicz Muzyka
 • Michał Nosowicz Muzyka
 • Stanisław Tyczyński Producent

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Tomek i Rudy dorastają na prowincji. Karierę muzyczną zaczynają od koncertów w remizach i wiejskich dyskotekach. Udaje im się nagrać profesjonalne utwory disco polo jako grupa Laser w wytwórni Alfa. Tomek zakochuje się w pięknej i ekscentrycznej diwie Gensoninie, zarabia duże pieniądze i cieszy się sławą. Zdobyte dolary oferują mu swobodę, ale amerykański sen nie trwa wiecznie.

Tomek i Rudy - chłopaki z prowincji napędzani pasją i marzeniami - żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów. Karierę zaczynają od koncertów w remizach i wiejskich dyskotekach, by w końcu jako grupa LASER brawurowo wedrzeć się na muzyczne salony, czyli do wytwórni Alfa, w której króluje jedyny prawdziwy Polak - Daniel Polak. Tam Tomek zakochuje się w pięknej i ekscentrycznej diwie Gensoninie, zdobywa kasę i sławę, a wszystkie dziewczyny tańczą już tylko dla niego. Lecz sukces ma swoją cenę - dolary pozornie dają wolność i swobodę, a z amerykańskiego snu można się szybko i brutalnie przebudzić. Jak wyglądała walka o sukces w złotych czasach disco polo? I czy wszyscy Polacy to jedna rodzina?

Recenzje

 • To zabawny, lekki i zaskakująco oryginalny długi teledysk ku czci muzyki potępianej przez inteligentów (przynajmniej oficjalnie) i kochanej na rodzimej prowincji. „Disco Polo” to, jak się popularnie mówi, film „z biglem”, z wartka akcją, zaskakującymi sekwencjami, utrzymany niekiedy wręcz w onirycznym klimacie.

  7/10

Komentarze

Skomentuj
 • Jak BARDZO platformiarze boją się prawdy z NIEZALEŻNYCH źródeł w poniższych komentarzach: "Tusk UTAJNIŁ raport NIK o jego umowie z Rosją🇷🇺 - DLACZEGO?", "Świadek koronny, na którego POWOŁYWAŁ SIĘ Tusk, oskarża Tusków o przyjęcie ŁAPÓWKI od Rosjan🇷🇺" i kilku wcześniejszych? ==> Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  wpolityce pl polityka 657873 rzecznik PO USPRAWIEDLIWIA PRZEMOC szokujace slowa

  ---

  W jakim stopniu PO jest totalitarną partią nazistowską, z charakterystycznym dla takiej partii jedynym [Opposition] Fuhrer?

  29.09.2023 21:23
 • Wypierdalaj smieciu z tymi komentarzami (gość)

  Do ubeka z dołu

  27.09.2023 21:09
 • Komu jeszcze Tusk podwyższył tak jak mnie ponad dwukrotnie rachunki za gaz z PGNIG swoją umową z Rosją? Premier Morawiecki przed wojną obniżył je z powrotem do poziomu sprzed umowy Tuska. Można? Nawet teraz w energetycznym kryzysie wojennym Putina nie są tak wysokie, jak za Tuska, bo Morawiecki dopłaca do naszych rachunków pieniędzmi z Orlenu. (gość)

  Kto ma niekomercyjne indywidualne imienne rachunki z PGNIG wie, o czym mówię.

  Jak Tusk to zrobił - sprawdź NIEZALEŻNE źródła w poniższych komentarzach: "Tusk utajnił raport NIK o jego umowie z Rosją🇷🇺 - DLACZEGO?", "Świadek koronny, na którego powoływał się Tusk, oskarża Tusków o przyjęcie ŁAPÓWKI od Rosjan🇷🇺", i wcześniejsze.

  Orlen w czasie kadencji PiS odprowadził do Skarbu Państwa w sumie już ponad 70 MILIARDÓW zł. dochodu (z tego TYLKO KILKA PROCENT ze sprzedaży paliw). Można? Bo Orlen Tuska przez 8 lat ich rządów odprowadził "aż" ponad 5 miliardów zł. dochodu. Ile kasy z Orlenu ukradła PO ?

  27.09.2023 17:24
 • Tusk UTAJNIŁ raport NIK z 2013r. o jego umowie gazowej z Rosją🇷🇺 z 2010r. - DLACZEGO? Czy historia zawarcia tej umowy świadczy o ŁAPÓWCE? Redaktorzy z energetyka24, których tak chętnie pokazywały PO-wolne-media, gdy krytykowali rząd za sprawę kopalni Turów, nazywają umowę Tuska największą aferą od 1989r. ==> Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  money NIK UJAWNIL raport o umowach gazowych,199,0,2410183

  (Money to wp, czyli tzw. "wolne media" dla PO, bardziej się nie da...)

  energetyka24 gaz Thriller polityczny bez zakonczenia SZOKUJACE kulisy negocjacji gazowych z 2010 roku

  energetyka24 gaz Rewolucja na Jamale KURIOZALNA umowa z Gazpromem przechodzi do historii analiza

  energetyka24 gaz NIEKOMPETENCJA NARUSZANIE PRAWA NIERZETELNOSC MIAZDZACY raport NIK o umowach gazowych z 2010 roku

  energetyka24 gaz Kaczynski mial racje gaz z USA znacznie TANSZY od rosyjskiego analiza

  money Gazprom Polska przesyl gazu,218,0,2411994

  nik gov Umowy gazowe raport NIK w calosci jawny

  ---

  Do utajnienia raportu NIK wystarczyła tak decyzja ministerstwa rządu Tuska (patrz "nik gov").

  To Tusk w 2009r. umieścił w urzędowej instrukcji negocjacyjnej nakaz dla Pawlaka wynegocjowania umowy obowiązującej do 2037r., z ceną gazu wyznaczaną wg ceny ropy naftowej. Dlatego przez Tuska płaciliśmy Rosji za gaz najdrożej w Europie, bo reszta Europy nie miała w swoich umowach takiego zapisu. Umowa Tuska umożliwiła Rosji niepłacenie za tranzyt gazu przez Polskę. Przepadły należne Polsce każdego roku co najmniej 2 MILIARDY zł od Rosji.

  27.09.2023 17:22
 • Tzw. mały świadek koronny, na którego powoływał się Tusk (pokazali go w polskiej TV) w sprawie taśm prawdy o PO "Sowa i przyjaciele" z 2015r., oskarża Tusków o przyjęcie 600 000 euro ŁAPÓWKI na rzecz rosyjskiego🇷🇺 węgla. (gość)

  Czy takie same powody miała największa afera - umowa gazowa Tuska z Rosją🇷🇺 z 2010r. (wg odtajnionego raportu NIK z 2013r.) i afera zaniechania i opóźniania budowy gazoportu (raport NIK)?

  Informacja o oskarżeniu została podana po odtajnieniu przez prokuraturę całości zeznań świadka w toczącym się procesie. Niemieckie media i tutejsze PO-wolne-media znów okazały się za PO-wolne - totalnie "nie zdążyły" o tym poinformować.

  Najlepszym komentarzem do oskarżenia o rosyjską łapówkę była mina Tuska poproszonego o komentarz. Zasłoniła go "dziennikarka" telewizyjna z PO-wolnych-mediów odmawiając w jego imieniu komentarza - "demokratyczna partia", "wolne media" i ich "dziennikarze"...

  Od tego czasu Tusk już nie wspomina o sprawie taśm prawdy o PO "Sowa i przyjaciele" z 2015r., DLACZEGO?

  27.09.2023 17:21
 • Ceny gazu w Europie poszły drastycznie w górę po zakręceniu kurków gazowych przez Putina w 2022r., a premier Morawiecki pieniędzmi z Orlenu dopłaca teraz do rachunków za gaz i za prąd dla odbiorców nie biznesowych. I Polacy nie płacą za gaz tak bajońskich sum jak teraz Niemcy. Gdy rząd nie okrada Polaków, to ma pieniądze nawet w czasie kryzysu wojennego i post-pandemicznego. (gość)

  Szczegółowe informacje są w przysyłanych z PGNiG rachunkach dla indywidualnych odbiorców niekomercyjnych.

  Orlen w czasie kadencji PiS odprowadził do Skarbu Państwa w sumie już ponad 70 MILIARDÓW zł. dochodu (z tego TYLKO KILKA PROCENT ze sprzedaży paliw). Można? Bo Orlen Tuska przez 8 lat ich rządów odprowadził "aż" ponad 5 miliardów zł. dochodu. Ile kasy z Orlenu ukradła PO ?

  27.09.2023 17:20
 • W 2020r. został wygrany proces przed sądem szwedzkim wytoczony w 2016r. przez rząd PiS przeciw Rosji🇷🇺. Zostało zasądzone i wypłacone Polsce 1.5 MILIARDA dolarów ODSZKODOWANIA za umowę gazową Tuska z 2010r. Jaką ŁAPÓWKĘ trzeba dać premierowi innego kraju, żeby uzyskać tak korzystną dla siebie umowę sprzedaży gazu? ==> Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  money gospodarka PGNIG wygrywa z Gazpromem wyrok sie uprawomocnil 6757144556059232a

  (Money to wp, czyli tzw. "wolne media" dla PO, bardziej się nie da)

  pgnig Szwedzki sad potwierdzil zwyciestwo PGNIG w postepowaniu arbitrazowym 10184

  ---

  Szwedzki sąd w prawnym uzasadnieniu wyroku: "ta umowa gazowa jest zaprzeczeniem wszelkich zasad wolnego handlu".

  ps.: "Wolne sądy" - są, ale w Szwecji...

  27.09.2023 17:19
 • Raport NIK ujawnił, że Tusk po przejęciu rządów w 2007r. porzucił zainicjowaną przez rząd PiS budowę gazoportu. Przez 2 lata PO nie stworzyło nawet urzędowych przepisów koniecznych do wybudowania gazoportu. A Putin w 2022r. zakręcił kurki w gazociągu dla Polski. ==> Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  gospodarka Dziennik news artykuly 484222 Ministerstwo Skarbu CHCIALO UTAJNIC RAPORT NIK o gazoporcie

  (Dziennik to tzw. "wolne media" dla PO)

  wgospodarce 18985 O gazoporcie NIEPRAWIDLOWOSCI BRAK NADZORU OCEAN NIEKOMPETENCJI

  energetyka24 krotka historia pewnego gazoportu komentarz

  polska-morska terminal LNG w Swinoujsciu dlaczego rzad PO opoznial kluczowa dla Polski inwestycje

  polskieradio24 3043211 terminal LNG w Swinoujsciu zasluga PO i Tuska niekoniecznie najwazniejsze fakty

  ---

  Na taśmach prawdy o PO "Sowa i przyjaciele" z 2015r. mówili, że "gazoport może będzie w 2017"...

  27.09.2023 17:18
 • Urzędnicy UE w polskich TV: "PRZYJMIECIE imigrantów od Niemiec, albo będziecie PŁACIĆ". Gdy polskie TV pokazały policję francuską broniącą się przed dobrze zorganizowanymi gangami, Tusk na czas wyborów "zmienia zdanie" o imigrantach i wygłasza w internecie przemówienia anty-imigracyjne, a TVN wymyśla hasło, które powtarza do znudzenia: "temat nie istnieje" - czego się boi? ==> Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  wiadomosci dziennik swiat artykuly 9225285, PRZESTEPCZOSC KLANOWA w Niemczech rosnie w sile MSW ma pomysl jak ro

  (Dziennik to tzw. "wolne media")

  ---

  Tusk nie mówi o nielegalnych imigrantach, z którymi teraz mają problem Niemcy i Francja, tylko o legalnych pracownikach sezonowych. Ilość faktycznie przyjętych pracowników w czasach rządów PO porównuje z ilością podań o przyjęcie do Polski w czasach rządów PiS. Czy to nie kolejne zwykłe kłamstwo Tuska?

  Tak już było. Gdy TVN oskarżał świętego papieża-Polaka i Tuskowi przez to spadły słupki, Tusk zaczął wmawiać ludziom, że to PiS zainicjował opluwanie papieża - pokazali go w polskich telewizjach...

  Nie bierze się za darmo emerytury z Brukseli i nie za darmo przywiozło się z Brukseli miliony...

  27.09.2023 17:17
 • Wg niemieckich służb z 1 mln nielegalnych imigrantów z lat 2014-2016 ok. 3% to uchodźcy, głównie chrześcijanie, w tym kobiety i dzieci. Reszta to imigranci, SAMI ISLAMSCY MĘŻCZYŹNI. Tylko 10% z tego miliona ma stałą pracę, 40% ma już założone kartoteki policyjne za działalność KRYMINALNĄ. Wg statystyk islamskich co piąty islamista uważa, że KOBIETA NIE MA DUSZY. Czy nielegalny imigrant to wg Niemiec "inwentarz", który można wywieźć do innych krajów? ==> Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  wiadomosci Dziennik swiat artykuly 9225285, PRZESTEPCZOSC KLANOWA w Niemczech rosnie w sile MSW ma pomysl jak ro

  (Dziennik to tzw. "wolne media")

  ---

  To te 40% Niemcy chcą wepchnąć Polsce i innym krajom. A co Tusk o tym: "To są biedni ludzie, którzy szukają swojego miejsca na ziemi". Nagrało się, pokazywali w polskich TV. "Zmienił zdanie" gdy słupki sondażowe okazały się nieprzychylne nielegalnym imigrantom. A po wyborach zrobi, co mu Berlin🇩🇪 każe jak poprzednio gdy rządził - patrz komentarz niżej: "Dlaczego PO postanowiło nie pozywać założyciela PO Piskorskiego".

  Nie bierze się za darmo emerytury z Brukseli i nie za darmo przywiozło się z Brukseli miliony...

  Pokazali też w polskiej telewizji jednego z tych tuskowych "biednych" w Berlinie: "Jestem tutaj. Kosztowało mnie to 10 000 dolarów, ale jestem". Komu zapłacił?

  27.09.2023 17:14
 • Co zostało USUNIĘTE z artykułu w TVN24 z 2008r.: "Gazeta.RU🇷🇺: NASZ CZŁOWIEK TUSK" po napaści Rosji na Ukrainę? ZA CO putinowska Rosja nazywa Tuska "naszym człowiekiem w Warszawie"? ==> Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  TVN24 gazeta RU Nasz czlowiek Tusk ra48624

  (Czy TVN to już tylko Tuskwizja?...)

  ---

  Czy zniknęła większość artykułu zawierająca pochwały dla Tuska za odmrożenie stosunków z Rosją po rządach PiS i przyjęcie przez rząd Tuska uległej postawy wobec Rosji? DLACZEGO?...

  A partia TWN twierdzi, że to hasło to wymysł PiS...

  27.09.2023 17:12
 • Polska i Litwa miały być następne. A Tusk gdy przejął władzę zrezygnował z amerykańskiej tarczy antyrakietowej dla Polski. ==> Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  wiadomosci dziennik swiat 8673940 Wladimir Putin dokumenty Rosja Ukraina wojna Polska Nato "Przerażający plan Putina wobec Polski "

  (Dziennik to tzw. "wolne media" dla PO)

  tvp info 68307508 Ukraina miala upasc po trzech dniach a zachod zgodzic sie na ostrzal Polski po rozpadzie Nato jaka rola Niemiec "pozwolić na atak rakietowy na Polskę"

  dorzeczy swiat 412735 wyciekly dokumenty FSB plany Putina ws Ukrainy i Polski "które wchodziły w skład ZSRR"

  27.09.2023 17:11
 • Dlaczego PO postanowiło nie pozywać założyciela PO Piskorskiego za jego książkę i nie komentować tej książki? Czy przeszkadza im opis prawdziwej twarzy Tuska? Czy to, że zakładał partię za nielegalne pieniądze od niemieckiej partii CDU? W zamian za co? ==> Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  wmeritum PO niemiecka partia dla Polakow 115883

  ---

  Czy Tusk kiedykolwiek stwierdził, że Polsce jako państwu należą się odszkodowania wojenne od Niemiec? Czy wobec powyższych faktów przestało to być dziwne?...

  Film dokumentalny o książce Piskorskiego był kilkukrotnie wyświetlany w polskiej telewizji, w nim m.in. komentarz Olechowskiego - kolejnego obok Piskorskiego założyciela PO.

  27.09.2023 17:11
 • Orlen w czasie kadencji PiS odprowadził do Skarbu Państwa w sumie już ponad 70 MILIARDÓW zł. dochodu (z tego TYLKO KILKA PROCENT ze sprzedaży paliw). Można? Bo Orlen Tuska przez 8 lat ich rządów odprowadził "aż" ponad 5 miliardów zł. dochodu. Ile kasy z Orlenu ukradła PO ? (gość)

  Podobnie jest w pozostałych spółkach Skarbu Państwa pod rządami PiS, i ten rząd ma pieniądze na służbę zdrowia, oświatę, programy socjalne, miliony uchodźców z Ukrainy. I to mimo kryzysu post-pandemicznego i wojennego energetycznego.

  Wg GUS gdy rządziło PO dochody wszystkich spółek państwowych były co rok mniejsze. Gdy w spółkach zaczął rządzić PiS, spółki te od razu zaczęły przynosić dochody. Cud? Ile pieniędzy z tych spółek ukradła PO?

  27.09.2023 17:09
 • Bezrobocie w Polsce jest teraz najniższe w historii - 2,7% wg Eurostat. I MIMO TO INFLACJA regularnie SPADA. Gdy rządził Tusk, to bezrobocie było TYLKO 14,4%, a nie 15%, jak "kłamał PiS" - no to się PO pochwaliło jak cudownie rządzili, żeby "Polska istniała tylko teoretycznie", jak to na taśmach prawdy o PO z restauracji "Sowa i przyjaciele" określił ich rządy tuskowy minister spraw wewnętrznych. ==> Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  forsal 8744233 , Polska z drugim najnizszym bezrobociem w UE Eurostat podal dane za ma

  ---

  Tylko w Czechach bezrobocie jest niższe, cała Europa ma wyższe niż Polska. Można? Bo wg Tuska nie było można.

  27.09.2023 17:08
 • Coroczny styczniowy raport GUS w tym roku: W Polsce nie ma recesji. Mimo tego, że raport był robiony za rok, w którym panował kryzys post-pandemiczny i wojenny energetyczny). Można? Agencja Fitch utrzymuje rating Polski na poziomie "A" mimo kryzysu post-pandemicznego i wojennego. Można, gdy rząd nie okrada Polaków? Wg danych GUS druga połowa rządów Tuska to recesja. (gość)

  PO tak jak PZPR mówiło „jest kryzys i dlatego pieniędzy nie ma”. Cała różnica, że za PZPR większość kradli kacapy.

  27.09.2023 17:07
 • Tfu!sk! (gość)

  Ogrodnik...., sprawny inaczej ;i wszystko jasne

  21.09.2023 14:36
 • AA (gość)

  Być może najwybitniejsza polska komedia od czasu upadku PRL-u.

  15.06.2023 22:05
 • Gościu (gość)

  Stopklatka tv. Nie zgrywa wam się głos z obrazem.

  10.06.2023 21:39
 • ~PARAGRAF (gość)

  Cytuję:"To zabawny, lekki i zaskakująco oryginalny długi teledysk ku czci muzyki potępianej przez inteligentów (przynajmniej oficjalnie) i kochanej na rodzimej prowincji. „Disco Polo” to, jak się popularnie mówi, film „z biglem”, z wartka akcją, zaskakującymi sekwencjami, utrzymany niekiedy wręcz w onirycznym klimacie".

  Po pierwsze,jakiż chory umysł został zagoniony do napisania tej koszmarnej i kompromitującej autora/rkę "recenzji" tego filmu ?

  Po wtóre, dlaczego Pani Beata Cielecka, z takim entuzjazmem powtórzyła,niemalże słowo w słowo, ocenę Redakcji, używając chyba sobie nieznanego,a innym obcego określenie "oniryczny klimat" ?

  Po trzecie, nie wiedziałem, że znów mamy kolejny podział klasowy w Polsce, który dzieli ludzi na "inteligentów" (jak mniemam w pejoratywnym tego słowa znaczeniu) i na tę "lepszą" część obywateli ( robotników, chłopów,chłoporobotników, no i tę inteligencję pracującą lub niepracującą,którzy są "prawdziwymi patriotami" wyhodowanymi przez kolejne ekipy rządzące, zwłaszcza te odpowiedzialne za kształtowanie kultury masowej. Miłośnicy disco polo, są "ekspertami" we wszystkich dziedzinach życia, łącznie z kształtowaniem wrażliwości, estetyki muzycznej. To są owi "prawdziwi" Polacy,zaś reszta, to niepatriotyczna hołota nie rozumiejąca wartości,jakie niesie słuchanie i wyznawanie disco polo.

  A teraz warto byłoby uporządkować i uświadomić telewidzom,co oznacza określenie "oniryczny klimat". Otóż,idąc za wikipedia.org: "oneiros „marzenie senne”) – konwencja literacka, polegająca na ukazaniu rzeczywistości na kształt snu, marzenia sennego, czasem koszmaru. Zwykle dzieło ma wtedy charakter irracjonalny, absurdalny, sprzeczny z zasadami prawdopodobieństwa. Zacierają się związki przyczynowo-skutkowe i logiczne następstwa wydarzeń.

  Idąc za Wielkim Słownikiem Języka Polskiego: " Oniryczne wizje, traktowane na równi z obrazem realności i cenione wyżej z powodu ich niezmąconego piękna i wyrazistości, ludzie epoki kamiennej utrwalali na ścianach swych sanktuariów. W tym sensie była to ich prywatna kraina snów [...]. Źródło: NKJP: Zdzisław Skrok: Mądrość prawieków. O czym przypominają nam pradawni, 2009.

  Zaś Państwowe Wydawnictwo Naukowe, tak definiuje ów "oniryzm:" oniryzm [gr. óneiros ‘sen’, ‘marzenie senne’],tendencja w literaturze, sztukach plastycznych i filmie, polegająca na kreowaniu rzeczywistości na wzór snu i nawiązywaniu w budowie utworu do reguł rządzących marzeniem sennym; sen jako motyw lub jako zasada budowy świata przedstawionego występował w literaturze różnych okresów i kierunków (np. III część Dziadów A. Mickiewicza, utwory G. de Nervala, Lautréamonta, T. Micińskiego, B. Leśmiana, F. Kafki, B. Schulza); bodźcem do bujnego rozwoju literatury o charakterze onirycznym w XX w. było zainteresowanie snem jako narzędziem poznania człowieka (wpływ psychoanalizy);

  Ludzie, czy tu ktoś pomylił porządki artystyczne ? Jak można,w ogóle, zestawiać disco polo i jakieś badziewie filmowe z tak szlachetnymi przykładami zawartymi powyżej w definicjach ? To w istocie jest sen, ale wariata, to koszmar,który "wyedukował" ludzi na niewymagającego widza/słuchacza, któremu jest wszystko jedno,co mu grają, bowiem muzyka w tańcu i tak mu nie przeszkadza.

  W tym wszystkim, rodzi się zasadnicze pytanie: komu zależy na składaniu hołdu takim wynaturzeniom i "hodowaniu" kolejnych głuchych muzycznie pokoleń ? Bo tego pokolenia już się nie wyedukuje. Ono (pokolenie) zostało tak zmanipulowane bezguściem i brakiem poczucia smaku i estetyki wszelakich sztuk,że w tej materii można je spokojnie uznać za stracone.

  I jeszcze jedno, póki co, nie ma takiego prawa,aby zabronić obywatelom słuchania i tupania w rytm disco polo oraz uprawiania tej "szlachetnej sztuki" u cioci na imieninach. Nadto,jak to powiadali starożytni Rosjanie: są gusta, guściki i choroby weneryczne,zatem, co mnie głuchemu do disko polo i filmów sławiących tę "zacną sztukę" ?....

  06.05.2023 21:42
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 5.4 Głosów: 5

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×