Django

Django Unchained, USA 2012

Django, były niewolnik, oraz łowca głów Schultz tropią braci Brittle'ów, poszukiwanych za morderstwo. Django liczy, że uda mu się też odnaleźć żonę, sprzedaną przed laty na targu niewolników.

 • Czas trwania: 159 minut, Gatunek: Western
 • Reżyseria: Quentin Tarantino

9

Ocena redakcji

„Django” przykuwa nas do fotela na 2 i pół godziny czujemy dopiero po trudnościach z rozprostowaniem kości. Zaskakujący, przykuwający uwagę, ze znakomitymi dialogami, ze scenami, które porażają dramatyzmem czy przemocą i takimi, w czasie których chichotamy jak opętańcy – taki jest właśnie nowy Tarantino. Tylko patrzeć!

Django w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Jamie Foxx jako Django
 • Christoph Waltz jako dr King Schultz
 • Leonardo DiCaprio jako Calvin Candie
 • Kerry Washington jako Broomhilda von Shaft
 • Samuel L. Jackson jako Stephen
 • Walton Goggins jako Billy Crash
 • Dennis Christopher jako Leonide Moguy
 • James Remar jako Butch Pooch/Ace Speck

Więcej »

Twórcy

 • Quentin Tarantino Scenariusz
 • Fred Raskin Montaż
 • Robert Richardson Zdjęcia
 • Reginald Hudlin Producent
 • Pilar Savone Producent
 • William Paul Clark Producent
 • Shannon McIntosh Producent
 • Michael Shamberg Producent

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Amerykańskie południe przed wybuchem wojny secesyjnej. Django, były niewolnik oswobodzony przez niemieckiego łowcę głów - doktora Schultza, razem z nim szuka braci Brittle'ów - morderców, za schwytanie których wyznaczono wysokie nagrody. Django ma nadzieję, że uda mu się także odnaleźć żonę - Broomhildę, która przed laty została sprzedana na targu niewolników.

"Krwawy western Quentin Tarantino obsypany wieloma nagrodami, w tym dwoma Oscarami, z plejadą świetnych aktorów."

DJango (Jamie Foxx) i dr King Schultz (Christoph Waltz) to przedstawiciele dwóch różnych środowisk w Stanach Zjednoczonych w przededniu wojny secesyjnej. Pierwszy jest niewolnikiem, drugi - łowcą głów i nagród. W niespodziewanych okolicznościach ich drogi krzyżują się, a wspólne interesy przynoszą obojgu oczekiwaną korzyść. Żeby dowieść wzajemnej lojalności, będą musieli wyjść poza stereotypy panujące w ówczesnym amerykańskim społeczeństwie.

Recenzje

 • Quentin Tarantino tym razem sięgnął do ukochanego przez siebie westernu, we właściwy sobie sposób oddając hołd temu gatunkowi.

  9/10

 • „Django” przykuwa nas do fotela na 2 i pół godziny czujemy dopiero po trudnościach z rozprostowaniem kości. Zaskakujący, przykuwający uwagę, ze znakomitymi dialogami, ze scenami, które porażają dramatyzmem czy przemocą i takimi, w czasie których chichotamy jak opętańcy – taki jest właśnie nowy Tarantino. Tylko patrzeć!

  9/10

Komentarze

Skomentuj
 • kosmitolog (gość)

  Solidne filmidło, chociaż strasznie capi negrofilią to i tak wyśmienicie się to ogląda.

  28.09.2018 23:10
 • Noriss (gość)

  Murzyn kowbojem ? Jeśli ktoś nie zna historii to może łyknąć tą bajeczkę i pomyśli że tak mogło być w rzeczywistości. Cała reszta będzie miała dysonans poznawczy. Ciekawe kiedy Hitlera albo Mao Tse Tunga zagra murzyn...

  28.09.2018 21:52
 • "Django" to moim zdaniem najlepszy film Tarantino. ARCYDZIEŁO!!! (gość)

  "Django" na długo pozostaje w głowie widza. Nie dlatego, że skomplikowana fabuła pobudza do refleksji. Ten film jest zwyczajnie genialny.

  Najmocniejszą stroną filmu jest pierwszorzędna obsada.Obsadzony w roli tytułowej roli Jamie Foxx sprawdza się perfekcyjnie, zarówno jako zastraszony sługus, jak i nieustraszony mściciel i wybawca uciśnionych. Leonardo DiCaprio stworzył świetną kreację, psychopatycznego i żądnego krwi właściciela potężnego kompleksu rolnego, który nienawidzi murzynów i okazuje to, jak najczęściej tylko może. Świetnie gra również Samuel L. Jackson, który już nikogo nie musi przekonywać, że jest genialny, ale mimo wszystko wciąż to robi. Jednak prawdziwą wisienką na aktorskim torcie jest grający niemieckiego łowcę głów, Christoph Waltz. Waltz, który w "Bękartach wojny" zachwycał jako Hans Landa, również kradnie show w Django swym kolegom po fachu. Przez większość czasu jest na równi groteskowy, co ujmujący, tworząc postać dość niejednoznaczną, ale na pewno przyciągającą uwagę widza bez reszty.Dlatego uważam, że Christoph Waltz jest najlepszym aktorem na świecie, to mój ulubiony aktor.

  "Django" to film, który zachwyca pod każdym względem. Jest on na 3 miejscu w moim rankingu ulubionych filmów. Polecam go każdemu, nawet tym, co nie przepadają za westernami, gdyż mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że dostarczy on niezapomnianych emocji i dobrej zabawy każdemu.

  Moja ocena: 10/10.

  26.02.2018 15:07
 • Łowca frytek bez keczupu (gość)

  Do krytyk filmowy~twój poziom intelektualny za to oscyluje w granicach zera bezwzględnego. Ponieważ mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu ( czyli tobie) to i referatu mało. Jeśli zaś chodzi o sam film to jest to nic innego jak multi-kulti propaganda ubrana w ciuszki politycznej poprawności. Dobry dla ludzi z mózgami wypranymi przez lewacko-komuszą ideologię. Nic więcej nie napiszę bo mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu...

  17.02.2018 17:54
 • Gnom (gość)

  Badziewie dla wieśniaków w wolkswagenie golfie 3

  24.09.2017 18:52
 • Majka (gość)

  Uwielbiam ten film! Świetnie, że będzie można go zobaczyć w tv. Idealne zakończenie weekendu. Ja na pewno będę oglądać!

  22.09.2017 23:41
 • Krytyk filmowy (gość)

  Co sądzicie o poziomie intelektualnym osób, które na temat filmu trwającego 2,5 godziny potrafią napisać jedynie cyt. "masakra" albo "Przeciętny film dla "miłośników czarnuchów". Ja myślę, że ten co tak napisał jest bardzo przeciętny nie mówiąc, że kompletnie głupi. Tylko tacy potrafią jedynie tyle napisać.

  25.02.2017 18:43
 • Jerzy: To nie jest do końca moja recenzja, tylko autorów filmwebu, także napiszę to jeszcze raz, lecz w cudzysłowiu. (gość)

  "Film pod względem technicznym to cacuszko. Zapierające dech w piersiach krajobrazy, pięknie uchwycone przez kamerę sterowaną rękami Roberta Richardsona, wspaniała scenografia, rzucająca się w oczy dbałość o szczegóły, zwinny montaż, fascynujące efekty dźwiękowe i pierwszorzędna charakteryzacja, sprawiły, że film jest piękny.

  Jednak najmocniejszą stroną filmu jest pierwszorzędna obsada. Tarantino nie bawił się w castingi i obsadził twarze z pierwszych pozycji aktorskich rankingów. Obsadzony w roli tytułowej roli Jamie Foxx sprawdza się perfekcyjnie, zarówno jako zastraszony sługus, jak i nieustraszony mściciel i wybawca uciśnionych, którym jego postać staje się pod koniec filmu. Leonardo DiCaprio stworzył świetną kreację, psychopatycznego i żądnego krwi właściciela potężnego kompleksu rolnego, który nienawidzi murzynów i okazuje to, jak najczęściej tylko może. Świetnie gra również Samuel L. Jackson, który już nikogo nie musi przekonywać, że jest genialny, ale mimo wszystko wciąż to robi. Jednak prawdziwą wisienką na aktorskim torcie jest grający niemieckiego łowcę głów, Christoph Waltz. Aktor ten, kolejny raz udowodnił, że żadna postać nie jest dla niego przeszkodą i nie dziwię się, że za rolę w filmie został uhonorowany Złotym Globem, nagrodą BAFTA i (już drugim) Oskarem. Waltz jest mistrzem i chyba nikogo, kto obejrzał ten film, nie trzeba o tym przekonywać."

  Autor: wojoZiom12311

  29.10.2016 13:24
 • Jerzy (gość)

  Film pod względem technicznym to cacuszko. Zapierające dech w piersiach krajobrazy, pięknie uchwycone przez kamerę sterowaną rękami Roberta Richardsona, wspaniała scenografia, rzucająca się w oczy dbałość o szczegóły, zwinny montaż, fascynujące efekty dźwiękowe i pierwszorzędna charakteryzacja, sprawiły, że film jest piękny.

  Jednak najmocniejszą stroną filmu jest pierwszorzędna obsada. Tarantino nie bawił się w castingi i obsadził twarze z pierwszych pozycji aktorskich rankingów. Obsadzony w roli tytułowej roli Jamie Foxx sprawdza się perfekcyjnie, zarówno jako zastraszony sługus, jak i nieustraszony mściciel i wybawca uciśnionych, którym jego postać staje się pod koniec filmu. Leonardo DiCaprio stworzył świetną kreację, psychopatycznego i żądnego krwi właściciela potężnego kompleksu rolnego, który nienawidzi murzynów i okazuje to, jak najczęściej tylko może. Świetnie gra również Samuel L. Jackson, który już nikogo nie musi przekonywać, że jest genialny, ale mimo wszystko wciąż to robi. Jednak prawdziwą wisienką na aktorskim torcie jest grający niemieckiego łowcę głów, Christoph Waltz. Aktor ten, kolejny raz udowodnił, że żadna postać nie jest dla niego przeszkodą i nie dziwię się, że za rolę w filmie został uhonorowany Złotym Globem, nagrodą BAFTA i (już drugim) Oskarem. Waltz jest mistrzem i chyba nikogo, kto obejrzał ten film, nie trzeba o tym przekonywać. Waltz, który w "Bękartach" zachwycał jako Hans Landa, również kradnie show w Django swym kolegom po fachu. Przez większość czasu jest na równi groteskowy, co ujmujący, tworząc postać dość niejednoznaczną, ale na pewno przyciągającą uwagę widza bez reszty. Dlatego uważam, że Christoph Waltz jest najlepszym aktorem na świecie i jest on na 1 miejscu w moim rankingu najlepszych aktorów.

  "Django" to film, który zachwyca pod każdym względem.( Jest on na 3 miejscu w moim rankingu najlepszych filmów). Polecam go każdemu, nawet tym, co nie przepadają za westernami, gdyż mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że dostarczy on niezapomnianych emocji i dobrej zabawy każdemu, nawet najbardziej wymagającemu widzowi.

  10/10!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  24.10.2016 22:48
 • Minimalo (gość)

  Nie mogę

  Czarny kowboy

  . . .

  16.02.2016 19:02
 • ignac (gość)

  Z chęcią obejrzę w przyszłą niedzielę jeszcze raz. Za samą graną na żywca scenę z rozwaloną rękę należy się Oscar!

  08.10.2015 01:24
 • james@...

  Przeciętny film dla "miłośników czarnuchów"

  18.04.2015 01:02
 • Greg (gość)

  Nieźle zrobiony film o zabarwieniu lewackim z przeznaczeniem dla czarnych rasistów - tak mi się wydaję po obejrzeniu

  12.04.2015 21:47
 • ... (gość)

  super film

  23.11.2014 21:34
 • anett (gość)

  Masakra...

  23.11.2014 20:51
 • teo (gość)

  Super filmik....

  23.11.2014 18:17
 • KRYTYKFILMOWY

  nie wiem jak to coś mogło dostać oskara

  10.07.2014 19:35
 • mrkrzys37 (gość)

  Tarantino w formie:)

  16.03.2014 20:17
 • ... (gość)

  Świetny film !!!

  22.12.2013 09:09

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 7.7 Głosów: 112

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×