Dlaczego kochamy koty i psy

Why We Love Cat and Dogs, Wielka Brytania 2010

Dokument przedstawia wywiady z właścicielami kotów i psów, a także z behawiorystami, treserami, specjalistami od ewolucji oraz z weterynarzami. Wypowiedzi opisują więź łączącą człowieka i zwierzę.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Dlaczego kochamy koty i psy w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument przedstawia serię wywiadów z właścicielami kotów i psów, a także z behawiorystami, treserami, specjalistami od ewolucji oraz z weterynarzami. Autorzy wypowiedzi starają się wytłumaczyć niezwykłą więź łączącą człowieka z jego pupilem.

W amerykańskich domach żyje 90 milionów kotów i 73 miliony psów. Amerykanie uważają te zwierzaki za swoich najlepszych przyjaciół, pokrewne dusze, członków rodziny, a nawet surogat dzieci. W życiu człowieka związki z kotami i psami należą do najdłuższych i najbliższych. Jedni twierdzą, że ludzie kochają psy, bo widzą w nich samych siebie. Inni zaś są zdania, że kochamy psy i koty za to, że się od nas różnią. Zwierzaki to po prostu inne plemię. Mają swój język, sposób komunikowania się i instynkt. Choć opinie te się wykluczają, na pewno świadczą o tym, że z naszymi pupilami jesteśmy bardzo związani, że kochamy je i szanujemy. Angielski film dokumentalnego "Dlaczego kochamy koty i psy" przedstawia serię bardzo osobistych wywiadów z właścicielami czworonogów, a także z behawiorystami, treserami, specjalistami od ewolucji i weterynarzami. Niektóre wypowiedzi są oczywiste, inne chyba nas zaskakują. "Jeśli ktoś nie lubi kotów, to znaczy, że ich nie poznał". "Psy są optymistami, a koty cynikami". "Koty są dobrymi sędziami charakterów". "Koty mają personel, a psy rodzinę". "Miłośnicy kotów lubią odrzucenie, miłośnicy psów wolą tworzyć relacje z innymi". "Psy zachowują się tak, jak czują i czują tak, jak się zachowują". "Psy są autentyczne i można im zaufać". "Koty, gdy czegoś chcą, grzecznie proszą zamiast ujadać. Przychodzą i ocierają się o nogę." "Koty są prawdziwymi partnerami, psy wręcz przeciwnie. Gdy pies zaczyna ujadać, to znaczy, że dominuje i rozkazuje". Autorzy tych wypowiedzi starają się w sposób dogłębny, a miejscami bardzo wzruszający i emocjonalny wytłumaczyć tę niezwykłą więź między człowiekiem a jego pupilem.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×