Długi lot Feniksa

The Long Flight of the Phoenix, Hiszpania 2008

Bohaterami dokumentu są flamingi zamieszkujące tereny nad Morzem Śródziemnym. Ich wygląd i koczowniczy tryb życia przywodzą na myśl legendarnego Feniksa.

  • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Długi lot Feniksa w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Mit o Feniksie funkcjonował w kulturze największych starożytnych cywilizacji basenu Morza Śródziemnego. Dla Egipcjan był on symbolem słońca, dla Greków płonącym ptakiem odradzającym się z popiołów, dla Żydów jedynym rajskim stworzeniem, które oparło się pokusie zjedzenia zakazanego owocu, w zamian za co zostało obdarzone nieśmiertelnością. Bohaterami dokumentu są flamingi zamieszkujące tereny nad Morzem Śródziemnym. Ich wygląd i koczowniczy tryb życia przywodzą na myśl legendarnego Feniksa.

Mit o feniksie funkcjonował w kulturze wszystkich największych starożytnych cywilizacji basenu Morza Śródziemnego. Dla Egipcjan był symbolem słońca, dla Greków płonącym ptakiem odradzającym się z popiołów, wreszcie dla Żydów jedynym rajskim stworzeniem, które oparło się pokusie zjedzenia zakazanego owocu, w zamian za co zostało obdarzone nieśmiertelnością. Bohaterami niniejszego dokumentu są zamieszkujące tereny nad Morzem Śródziemnym flamingi, których wygląd i koczowniczy tryb życia przywodzą twórcom filmu na myśl legendarnego feniksa.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×