Dogonić życie

Racing for Time, USA 2008

Strażnik zakładu karnego dla dziewcząt znajduje sposób na dotarcie do agresywnych więźniarek - organizuje drużynę lekkoatletyczną. Zaangażowanie i wiara w powodzenie sprawiają, że osiąga sukces.

 • Czas trwania: 95 minut, Gatunek: Film biograficzny
 • Reżyseria: Charles S. Dutton

Dogonić życie w telewizji

ZwińRozwiń
 • Piątek 01.02.2013 23:20

  TVP 1

 • Czwartek 06.12.2012 23:15

  TVP 1

Twórcy

 • Glenn German Scenariusz
 • Adam Rodgers Scenariusz
 • Charles S. Dutton Reżyseria
 • William Wages Zdjęcia
 • The Angel Muzyka
 • Peter Sadowski Producent
 • Christopher Morgan Producent

Opis programu

ZwińRozwiń

Mająca problemy z prawem nastoletnia Vanessa trafia do teksańskiego więzienia dla dziewcząt. Za kratami mnożą się konflikty między osadzonymi. Dochodzi do bijatyk, które pracownicy więzienia tłumią przemocą. Czarnoskóry strażnik Cleveland Stackhouse wpada na pomysł, by załagodzić agresję dziewcząt aktywnością fizyczną. Za przyzwoleniem szefowej organizuje drużynę lekkoatletyczną. Od tej pory więźniarki są poddawane wyczerpującym treningom. Zaczynają współpracować, a pragnienie sportowej rywalizacji zastępuje nienawiść.

Czarnoskóry strażnik zakładu karnego dla dziewcząt znajduje sposób na dotarcie do agresywnych młodocianych więźniarek. Zdając sobie sprawę, że pobyt w więzieniu nie służy ich resocjalizacji, a jedynie jeszcze bardziej wypacza charaktery osadzonych, postanawia coś zmienić. Jego zaangażowanie i ogromna wiara w powodzenie trudnej misji sprawiają, że osiąga zdumiewający sukces. Film rozpoczyna się od zatrzymania Vanessy, która znalazła się na miejscu zbrodni. Jej chłopak zabił kogoś, a potem uciekając wcisnął jej broń, z której strzelał. Nie wydała ukochanego, sama jednak trafia na dwa lata do teksaskiego więzienia dla dziewcząt. Jest tu zresztą nie po raz pierwszy, wcześniej miewała już problemy z prawem. Wraz z trzaskiem zamykanych krat więziennych ożywają traumatyczne wspomnienia, krwawe konflikty na tle rasowym z współwięźniarkami, brutalna śmierć jednej z nich. Vanessa wciąż ma przed oczami zakrwawioną dziewczynę niesioną przez koleżanki. Echa tamtych traumatycznych wydarzeń stają się nowym zarzewiem buntu i niezgody między osadzonymi. Dochodzi do kolejnej bijatyki na śmierć i życie. Zbuntowane więźniarki rozdzielają strażnicy, a największą zaciekłością wykazuje się sierżant Jane Daniels, która próbuje zaprowadzić porządek, waląc na oślep gumową pałką. Tymczasem czarnoskóry strażnik Cleveland Stackhouse studzi zapał Jane, przekonując ją, że siłą nie rozwiąże problemu, że przemoc rodzi przemoc. Nalega, by raczej starać się dotrzeć do tych dziewcząt, wyciągnąć do nich pomocną dłoń, sprowadzić na dobrą drogę. Większość z nich pochodzi z patologicznych rodzin, nigdy nie zaznały rodzinnego szczęścia. Od dzieciństwa stykały się z przemocą, narkotykami, przestępstwami.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×