Dojechać do końca

Polska 2009

Na przełomie lutego i marca 2009 r. Dariusz Morsztyn jako jedyny Polak w historii wziął udział w jednym z najtrudniejszych na świecie wyścigów psich zaprzęgów - Finnmarkslopet w Norwegii.

  • Czas trwania: 56 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Dojechać do końca w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Beata Hyży-Czołpińska Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Na przełomie lutego i marca 2009 r. Dariusz Morsztyn jako pierwszy i jedyny Polak w historii wziął udział w jednym z najtrudniejszych na świecie wyścigów psich zaprzęgów - Finnmarkslopet. Jest to najdłuższy taki wyścig w Europie, rozgrywany w najzimniejszej części Norwegii, Finnmarku, gdzie temperatury spadają poniżej minus 40 stopni Celsjusza. Ze względu na położenie, długość i trudne warunki jest on uważany za trzeci wyścig w świecie pod względem trudności.

Na przełomie lutego i marca 2009 Dariusz Morsztyn, jako pierwszy i jedyny Polak w historii, wziął udział w jednym z najtrudniejszych na świecie wyścigów psich zaprzegów. Był to Finnmarkslopet w Laponii. Finnmarkslopet to najdłuższy wyścig psich zaprzęgów w Europie, rozgrywany w najbardziej na północ wysuniętym miejscu na świecie tj. najzimniejszej części Norwegii - Finnmarku, gdzie temperatury spadają poniżej minus 40 stopni Celsjusza. Ze względu na swoje położenie, długość i niezwykle trudne warunki jest on uważany za trzeci wyścig w świecie pod względem trudności. Startuje w nim ponad 1000 psów i około 100 maszerów z całego świata. Trasa wyścigu wiedzie przez niezamieszkaną tundrę, a każdy maszer jedzie samotnie, posługując się jedynie mapą i kompasem.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×