Doktor Kazimierz Hołoga 1913-1958

Polska

Film przybliża sylwetkę dr. Kazimierza Hołogi, lekarza i społecznika, który szedł przez życie, czyniąc dobro. Był autorytetem, któremu udało się zjednoczyć zwalczające się ugrupowania.

  • Gatunek: Film dokumentalny

Doktor Kazimierz Hołoga 1913-1958 w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Film przybliża sylwetkę dr. Kazimierza Hołogi, lekarza i społecznika, który szedł przez życie, czyniąc dobro. Doktor Hołoga zmarł w wieku 45 lat. Był nie tylko wybitnym fachowcem, charyzmatyczną osobowością, ale przede wszystkim człowiekiem, który kochał ludzi. W trudnych latach 50. miał własne zdanie, żył i pracował w zgodzie z sumieniem, nawet, gdy trzeba było przeciwstawić się władzy. Był autorytetem, któremu udało się zjednoczyć zwalczające się ugrupowania.

Film dokumentalny przybliża sylwetkę dr Kazimierza Hołogi, niezwykłego człowieka, lekarza i społecznika. Człowieka, który szedł przez życie, czyniąc dobro. Doktor Hołoga zmarł w wieku 45 lat. Był nie tylko wybitnym fachowcem, charyzmatyczną osobowością, ale przede wszystkim człowiekiem, który bardzo kochał ludzi. W trudnych latach 50-tych potrafił mieć własne zdanie, żyć i pracować w zgodzie ze swoim katolickim sumieniem a nawet jak trzeba było przeciwstawić się władzy. Był autorytetem, któremu udało się zjednoczyć zwalczające się ugrupowania. Film pokazuje człowieka, który wykorzystał swój niezwykły talent i poświęcił siebie dla innych, nie zabiegając przy tym o korzyści materialne czy sławę.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×