Doktorzy śmierci. Mengele i inni

Doctors of Death, Niemcy 2010

Dokument o lekarzach, którzy wykonywali eksperymenty medyczne na ludziach. Po II wojnie światowej ujawniono wiele zbrodni, m.in. eksperymenty doktora Mengele. Nie wszyscy lekarze zostali osądzeni.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Dirk Poglmann

Doktorzy śmierci. Mengele i inni w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Dirk Poglmann Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument o lekarzach, którzy wykonywali eksperymenty medyczne na ludziach. Jednym z najbardziej znanych przykładów japońskich zbrodni wojennych są badania nad bronią biologiczną, którą realizowała tajna jednostka cesarskiej armii japońskiej. Po II wojnie światowej japońscy lekarze eksperymentujący na ludziach nie zostali osądzeni. Istnieją podejrzenia, że z wyników ich badań skorzystano później, choć jest to niezgodne z prawem i etyką. W latach 60. XX w. światowe mocarstwa rozpoczęły wyścig zbrojeń, który łączył się z rozwojem broni chemicznej.

Szokujący dokument, w którym poznamy prawdę o nazistowskich, japońskich i amerykańskich lekarzach przeprowadzających eksperymenty na ludziach. Okazuje się, że Mengele nie był jedynym zabójcą w białym fartuchu. Japońscy naukowcy systematycznie wykorzystywali ludzi do eksperymentów. W okupowanych Chinach doskonalili broń biologiczną. Zakażali całe wioski w ramach przygotowań do ataku na Stany Zjednoczone. Po II wojnie światowej dziwaczne doświadczenia były nadal przeprowadzane po obu stronach żelaznej kurtyny. Josef Mengele nie żyje. Doświadczenia na ludziach trwają do dziś.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×