Dolina Krasnej

Polska 2005

W północnej, gęsto zalesionej części województwa świętokrzyskiego wije się mała rzeka Krasna. Jej tętniąca życiem dolina zaskakuje różnorodnością i malowniczością krajobrazu.

  • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Dolina Krasnej w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W północnej, gęsto zalesionej części województwa świętokrzyskiego, wtopiona w pofałdowany krajobraz, wije się mała rzeka Krasna. Jej tętniąca życiem dolina zaskakuje różnorodnością i malowniczością krajobrazu. Na niewielkim obszarze można podziwiać przebogate, wspaniałe pejzaże, odzwierciedlające różne typy rzeczne. Poczynając od zielonych, przesyconych zapachem mięty olsów, poprzez drżące śpiewem skowronków i świerszczy kwieciste łąki, tonące w porannych mgłach, budzone krzykiem żurawi bagna, po bystrą i mieniącą się wśród kamieni rzekę.

W północnej, silnie zalesionej części woj. świętokrzyskiego wtopiona w pofałdowany krajobraz toczy swoje wody mała rzeka Krasna. Jej tętniąca życiem dolina zaskakuje różnorodnością i malowniczością pejzaży. Na niewielkim obszarze zobaczyć można większość typów rzecznych. Poczynając od zielonych, przesyconych zapachem mięty olsów, poprzez drżące śpiewem skowronków i świerszczy kwieciste łąki, tonące w porannych mgłach, budzone krzykiem żurawi bagna, po szumiące bory, strome urwiska i bystrą, szemrzącą i mieniącą się wśród kamieni rzekę. W ciągu jednego dnia obejrzeć możemy górski potok i miniaturową dolinę Biebrzy. Bogata i różnorodna flora i fauna to prawdziwa uczta dla turystów i przyrodników. To również szansa na rozwój okolicznych miejscowości.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×