Dorastanie w sieci

Growing Up Online, USA 2008

Rachel Dretzin nakręciła dokument, który pokazuje, że Internet pozwala pokonać ograniczenia, ale jest też źródłem zagrożeń. Powszechna cyfryzacja wywiera poważny wpływ na życie użytkowników sieci.

  • Czas trwania: 70 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Rachel Dretzin, John Maggio

Dorastanie w sieci w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Rachel Dretzin Scenariusz
  • Rachel Dretzin Reżyseria
  • John Maggio Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Internet jest przystępnym źródłem informacji. Młodzi ludzie często szukają w nim odpowiedzi na dręczące ich pytania. Anonimowość daje im poczucie wolności, niweluje lęk przed ośmieszeniem. Jednak nigdy nie wiadomo, czy osoba, z którą rozmawiają, jest tym, za kogo się podaje. Rachel Dretzin nakręciła dokument, który pokazuje, że Internet pozwala pokonać ograniczenia, ale jest też źródłem zagrożeń. Powszechna cyfryzacja wpływa na życie nastolatków i ich rodziców. Gdy dzieci korzystają z Internetu bez ograniczeń, może dojść do tragedii.

Jakie zagrożenia czyhają na młodych ludzi w sieci? Czego szukają w wirtualnej rzeczywistości? Czy Internet pomaga wychowywać? Twórcy programu zapraszają w podróż po cyberprzestrzeni śladami jej najmłodszych użytkowników. Internet to obecnie najważniejsze i najbardziej przystępne źródło informacji. Korzystając z jego nieograniczonych możliwości, młodzi ludzie szukają w nim odpowiedzi na wszystkie dręczące ich pytania. Próbują w nim także odnaleźć sposoby na rozwiązanie swoich problemów. W sieci pozostają anonimowi, nie są oceniani, mają poczucie wolności. Nigdy jednak nie wiadomo, od kogo pochodzi odpowiedź czy porada, na którą trafią. Dokument RACHEL DRETZIN pokazuje, że Internet pozwala młodym ludziom pokonać wiele swoich ograniczeń, jednak bez nadzoru rodziców może doprowadzić do tragedii. Syn Johna Hallinga przez kilka miesięcy był szykanowany w sieci. Chłopak nie mógł sobie z tym poradzić i odebrał sobie życie. Nastolatka Jessica Hunter od zawsze miała problemy z nawiązywaniem znajomości. W wieku 14 lat przyjęła pseudonim Autumn Edows i została gwiazdą Internetu. Wrzucała do sieci odważne zdjęcia i dzieliła się z użytkownikami intymnymi szczegółami ze swojego życia. Jej działalność śledziły setki fanów. Rodzice o podwójnej tożsamości swojej córki dowiedzieli się przypadkiem. Nie mogli uwierzyć, że Autumn Edows i Jessica Hunter to ta sama osoba. Czy możliwe jest narzucenie granic cyberprzestrzeni? Czy można kontrolować aktywność dzieci w Internecie? Dokument pokazuje, jak cyfryzacja rzeczywistości wpływa na życie młodych ludzi i ich rodziców.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×