Dowód życia

Proof of Life, USA 2000

Amerykanin, główny inżynier nadzorujący budowę tamy w Andach, zostaje porwany przez rebeliantów, którzy żądają 3 milionów dolarów okupu. Żona pojmanego zwraca się o pomoc do negocjatora.

 • Czas trwania: 130 minut, Gatunek: Film sensacyjny

Dowód życia w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Michael Kitchen jako Ian Havery
 • Russell Crowe jako Terry Thorne
 • Zbigniew Zamachowski jako Terry's Driver
 • Meg Ryan jako Alice Bowman
 • Aleksandr Baluev jako Russian Colonel
 • Laura Escobar jako Cara
 • Michael Byrne jako Lord Luthan
 • Claudia Dammert jako Ginger

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Amerykanin Peter Bowman, główny inżynier nadzorujący budowę tamy w Andach, zostaje porwany przez rebeliantów, którzy żądają 3 milionów dolarów okupu. Pracodawca Petera odmawia zapłacenia żądanej sumy. Żona pojmanego, Alice, zwraca się o pomoc do profesjonalnego negocjatora, Terry'ego Thorne'a, weterana sił specjalnych, który w ciągu ostatnich lat zajmował się wieloma podobnymi przypadkami porwań. Negocjacje nie są łatwe. Na dodatek Alice uświadamia sobie, że człowiek, który ma wybawić jej męża, nie jest jej obojętny.

[b]CZYTAJ TAKŻE: [/b]

"Film z powodu niedoskonałego scenariusza jest najsłabszy w dorobku reżysera Taylora Hackforda. Grający główne role Meg Ryan i Russell Crowe całkiem poprawnie poradzili sobie ze swoimi rolami. Szczególnie on, wcielając się w Thorne’a coraz bardziej rozdartego między poczuciem obowiązku a uczuciem... "

Peter Bowman (David Morse), amerykański inżynier, budowniczy tamy w jednym z państw Ameryki Łacińskiej, pewnego dnia zostaje porwany. Gdy porywacze orientują się, że trafił im się Amerykanin, do tego wysokiej klasy specjalista, żądają astronomicznego okupu. Firma Petera znalazła się właśnie na krawędzi bankructwa, dlatego jej właściciel nie odnowił ubezpieczenia na wypadek porwania. Odmawia również zapłacenia okupu z własnych środków. Żona Petera, Alice (Meg Ryan), zostaje pozbawiona pomocy, mimo to postanawia walczyć o uwolnienie męża. Jeszcze kilka dni przed porwaniem nie sądziła, że będzie kiedyś zdolna do takiego poświęcenia dla człowieka, którego właściwie przestała kochać. A jednak rozpoczyna negocjacje. Wkrótce orientuje się, że sama nie da sobie rady, nie ma doświadczenia, nie zna lokalnej specyfiki i przede wszystkim emocje nie pozwalają jej spokojnie myśleć. Za namową rodziny wynajmuje zawodowego negocjatora, Terry'ego Thorne'a (Russell Crowe). Najpierw w negocjacjach następuje gwałtowne przyspieszenie, później porywacze zaczynają grać na zwłokę. Terry'ego to nie dziwi, zaś dla Alice jest to zupełnie nowa sytuacja. Mieszka w domu z mężczyzną, od którego zależy los jej męża. Ponadto zaczyna zdawać sobie sprawę, że Terry staje się dla niej kimś bliskim. Napięcie narasta, sytuacja w domu Alice staje się coraz bardziej skomplikowana, maleją też szanse na uwolnienie Petera. Wówczas Terry postanawia zastosować radykalne środki. Rozpoczyna ryzykowną akcję odbicia zakładnika, która równie dobrze może przynieść uwolnienie Petera, jak i sprowadzić śmierć na nich obu.

Komentarze

Skomentuj
 • mazowszanin.... (gość)

  .... akcja tego filmu jest pierwsza klasa ..... ale najważniejsze jest jedno z przesłań dla widza ....p.t. szacunek dla już istniejącego związku kobiety z mężczyzną ....

  15.04.2014 20:59
 • goka (gość)

  fajny film moze byc

  25.07.2009 20:27

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 5.8 Głosów: 19

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×