Drakula wiecznie żywy

We Are Legend: Dracula, Francja 2018

Geneza najpopularniejszych fikcyjnych postaci, które doczekały się dziesiątek wcieleń. W jaki sposób wymknęły się spod kontroli swoim twórcom i stały się prawdziwymi ikonami popkultury? Dokument poświęcony jest historii Draculi.

  • Czas trwania: 51 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Emmanuelle Nobecourt

Drakula wiecznie żywy w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Emmanuelle Nobecourt Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Wampiry zawsze fascynowały ludzi. Te nieśmiertelne stworzenia przyciągają i odpychają jednocześnie. Ucieleśniają największe lęki i najbardziej wstydliwe pragnienia. Pojawiają się w ponad 200 filmach, kilkunastu serialach telewizyjnych, niezliczonych grach komputerowych, komiksach, musicalach i powieściach. Wampiry nigdy nie wyszły z mody, a twórcy wciąż przedstawiają kolejne wizje tych nadprzyrodzonych istot.

Geneza najpopularniejszych fikcyjnych postaci, które doczekały się dziesiątek wcieleń. W jaki sposób wymknęły się spod kontroli swoim twórcom i stały się prawdziwymi ikonami popkultury? Dokument poświęcony jest historii Draculi. Wampiry zawsze fascynowały ludzi. Te nieśmiertelne stworzenia przyciągają nas i odpychają jednocześnie. Ucieleśniają nasze największe lęki i najbardziej wstydliwe pragnienia. Pojawiają się w ponad 200 filmach, kilkunastu serialach telewizyjnych, niezliczonych grach komputerowych, komiksach, musicalach i powieściach. Wampiry nigdy nie wyszły z mody, a twórcy wciąż przedstawiają kolejne wizje tych nadprzyrodzonych istot. Wszystko zaczęło się na przełomie XIX i XX wieku dzięki gotyckiemu arcydziełu Brama Stokera "Dracula", w którym po raz pierwszy pojawiła się postać tytułowego hrabiego. To on przychodzi nam na myśl jako pierwszy, gdy myślimy "wampir". Kim był Dracula w zamyśle Strokera?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×