Drecrescendo

Polska 2011

Dokument, zrealizowany w Domu Pomocy Społecznej im. L. A. Helclów w Krakowie, opowiada o rodzącej się przyjaźni między Tomkiem, młodym psychologiem i muzykiem, a jego pacjentami z domu starości.

  • Czas trwania: 35 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Marta Minorowicz

Drecrescendo w telewizji

ZwińRozwiń
  • Poniedziałek 11.03.2013 20:15

    PLANETE+

Twórcy

  • Marta Minorowicz Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument, zrealizowany w Domu Pomocy Społecznej im. L. A. Helclów w Krakowie, opowiada o rodzącej się przyjaźni pomiędzy Tomkiem, młodym psychologiem i muzykiem, a jego pacjentami z domu starości. Każdy ze staruszków ma własną, przejmującą i tragiczną historię. Tomek, zafascynowany pięknem i młodością, styka się nie tylko ze starością i umieraniem, ale też z ogromną wolą i pragnieniem życia.

Opowieść o rodzącej się przyjaźni między Tomkiem, młodym psychologiem i muzykiem, a jego pacjentami z domu starości. Każdy ze staruszków niesie swoją własną, przejmującą i tragiczną historię. Tomek, jego zafascynowanie pięknem i młodością, zderzają się nie tylko ze starością i umieraniem, ale też z ogromną wolą i pragnieniem życia. W tym filmie muzyczny termin decrescendo nabiera nowego, egzystencjalnego znaczenia. Dokument zrealizowano w Domu Pomocy Społecznej im. L. A. Helclów w Krakowie. W 2011 roku na Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych w Krakowie otrzymał wyróżnienie za „ukazanie zaskakujących i niespotykanych bohaterów w zwyczajnych sytuacjach. Jest subtelny i dotyka widza swą inteligentną oraz poetycką formą, pozwala stać się częścią życia bohaterów” oraz Dyplom Honorowy w konkursie „Etiuda” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Etiuda & Anima” w Krakowie za „przedstawienie z godnością i czułością tych chwil, kiedy ludzka twarz jest jak pejzaż, w którym życie odcisnęło swój ślad”, a także Wyróżnienie w Konkursie Młodych Twórców na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych Zagreb DOX 2012.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×