Droga do Kościoła

0

Film opowiada historię życia i tragicznej śmierci ojca Aleksandra Mienia. Ten prawosławny duchowny stał się symbolem wiary chrześcijańskiej i oporu przeciw postępującej ateizacji w Rosji Radzieckiej.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Droga do Kościoła w telewizji

ZwińRozwiń
  • Poniedziałek 09.05.2011 10:35

    TVP Polonia

  • Poniedziałek 09.05.2011 06:55

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Film opowiada historię życia i tragicznej śmierci ojca Aleksandra Mienia. Ten prawosławny duchowny stał się symbolem wiary chrześcijańskiej i oporu przeciw postępującej ateizacji w Rosji Radzieckiej. Niezłomność charakteru ojca Aleksandra, jego wzorowa postawa moralna sprawiły, że uznaje się go za największego duchowego przewodnika w czasach rządów komunistycznych w Rosji. Często porównuje się go do Jana Chrzciciela, uważając, że swoje życie poświęcił, aby przygotować ludzi do powrotu i odrodzenia się na nowo cerkwi prawosławnej w Rosji.

Film opowiada historię życia i tragicznej śmierci ojca Aleksandra Mienia. Ten prawosławny duchowny stał się symbolem wiary chrześcijańskiej i oporu przeciw postępującej ateizacji w Rosji Radzieckiej. Niezłomność charakteru ojca Aleksandra, jego wzorowa postawa moralna sprawiły, że uznaje się go za największego duchowego przewodnika w czasach rządów komunistycznych w Rosji. Często porównuje się go do Jana Chrzciciela, uważając, że swoje życia poświęcił, aby przygotować ludzi do powrotu i odrodzenia się na nowo cerkwi prawosławnej w Rosji.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×