Duży świat malutkich ludzi

Big Enough, USA 2004

Dokument przedstawia świat ludzi dotkniętych karłowatością. Reżyser przez 30 lat towarzyszy im z kamerą - od dzieciństwa, przez założenie rodziny, aż po decyzję o posiadaniu potomstwa.

 • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Duży świat malutkich ludzi w telewizji

ZwińRozwiń
 • Czwartek 19.06.2014 03:15

  TVP 1

 • Wtorek 13.11.2012 02:25

  TVP 1

 • Poniedziałek 12.11.2012 21:55

  TVP 1

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument przedstawia świat ludzi dotkniętych karłowatością. Reżyser przez 30 lat towarzyszy im z kamerą - od dzieciństwa, przez założenie rodziny, aż po decyzję o posiadaniu potomstwa. Prawdopodobieństwo przekazania dziecku wadliwych genów sięga 75 procent. Mimo to wiele par decyduje się na ten krok. Karły w USA tworzą wspierającą się społeczność. Poczucie własnej wartości mierzą nie wzrostem, ale tym, jakimi są ludźmi.

Reżyser od ponad 30 lat towarzyszy z kamerą małym ludziom, czyli karłom. Kilkoro bohaterów poznajemy we wczesnym dzieciństwie i towarzyszymy im do chwili, kiedy dorośli, założyli rodziny, a niektórzy z nich sami zdecydowali się na dzieci. To największy chyba dylemat osób z karlizmem: czy można zafundować swemu dziecku to, co sami przeżylismy, skoro wiemy (zwłaszcza kobiety), ile sami wycierpieliśmy? Przecież prawdopodobieństwo, że ich dzieci będą obarczone tą wadą dochodzi do aż 75 procent. Niektórzy jednak mają szczęśliwe rodziny, mimo że ich dzieci to także mali ludzie. Paradoksalnie najtrudniejszą sytuację życiową ma zupełnie wysoki syn jednej z takich par. To on wygląda przy rodzicach i siostrze co najmniej dziwnie, to dla niego za niskie są wszystkie meble w domu. Mali ludzie w USA tworzą wielką, wspierającą się społeczność. Poczucie własnej wartości mierzą nie wzrostem, ale tym, jakimi są ludźmi.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×