Dywizjon 303 - kulisy filmu

Polska

Film "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera. Opowiada historię polskich pilotów walczących w RAF-ie podczas bitwy o Anglię w 1940 r.

  • Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Justyna Żmudzka

Dywizjon 303 - kulisy filmu w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Justyna Żmudzka Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Film "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera. Opowiada historię polskich pilotów, m.in.: Witolda Urbanowicza, Jana Zumbacha, Witolda Łokuciewskiego, Mirosława Fericia i Josefa Františka, walczących w Królewskich Siłach Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF) podczas bitwy o Anglię w 1940 r. W programie pojawią się fragmenty dzieła, a także twórcy oraz aktorzy grający pierwszoplanowe role. Opowiedzą oni o kulisach pracy na planie, o swoich wrażeniach oraz o historii, którą wspólnie przedstawiają w filmie.

"Dywizjon 303. Historia prawdziwa" to film, który powstał na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera. Polscy piloci początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" opowiada historię takich pilotów, jak: Witold Urbanowicz, Jan Zumbach, Witold Łokuciewski, Mirosław Ferić, Josef František, Ludwik Paszkiewicz, Zdzisław Henneberg, Jan Daszewski, Leopold Pamuła, Stanisław Karubin, Tadeusz Andruszków czy Kazimierz Wünsche. Bez nich zwycięstwo nad Niemcami w Bitwie o Anglię nie było możliwe. "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" jest aktualnie do obejrzenia w kinach. W tym programie przedstawiamy fragmenty tego filmu i kulisy jego powstania. O swojej pracy na planie tego wyjątkowego widowiska historycznego opowiedzą odtwórcy ról pierwszoplanowych: Anna Prus, Piotr Adamczyk, Marek Fiedler, Antoni Królikowski, Krzysztof Kwiatkowski, Jan Wieczorkowski, Maciej Zakościelny i Marian Zawaliński.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×