Dzieci 11 września

Children of 9/11, Wielka Brytania 2011

W zamachach 11 września 2001 roku ponad 3 tysiące dzieci straciło jedno z rodziców. Ekipa filmowa towarzyszyła sześciu rodzinom. Młodzi ludzie opowiadają o życiu w cieniu tragedii.

  • Czas trwania: 80 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Dzieci 11 września w telewizji

ZwińRozwiń
  • Wtorek 27.08.2013 22:55

    TVP 2

  • Wtorek 11.09.2012 22:45

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

W zamachach 11 września 2001 roku ponad 3 tysiące dzieci straciło jedno z rodziców. Niektóre były jeszcze w łonie matki, gdy gruzy World Trade Center pogrzebały ich ojców. W dziesiątą rocznicę zamachów powstał pełnometrażowy dokument, którego bohaterami są młodzi ludzie osieroceni tamtego feralnego dnia. Ekipa filmowa towarzyszyła sześciu rodzinom. Dziewczęta i chłopcy w różnym wieku, wyznający różne religie i należący do różnych ras, opowiadają o życiu w cieniu tragedii.

Ponad trzy tysiące dzieci straciło jedno z rodziców podczas zamachów z 11 września 2001 roku. Niektóre były jeszcze w łonie matki, gdy wieże World Trade Center pogrzebały ich ojców. W dziesiątą rocznicę tamtych zdarzeń powstał pełnometrażowy dokument, którego bohaterami są młodzi ludzie osieroceni feralnego wrześniowego dnia. Przez rok ekipa filmowa towarzyszyła sześciu rodzinom rozsianym po całej Ameryce. Dziewczęta i chłopcy w różnym wieku, różnych religii, ras i pochodzenia opowiadają o swoim życiu w cieniu tragedii. Niektórzy wchodzą już w dorosłe życie z bagażem traumatycznych doświadczeń. Inni, młodsi, dopiero teraz pojmują wymiar katastrofy osobistej i społecznej. Relacje dzieci 11 września oraz nagrania z domowych i medialnych archiwów skomponowano w film mądry, poruszający i doskonały artystycznie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×