Dzieci Holokaustu

Polska 2013

Opowieść o ludziach, którzy najstraszniejsze doświadczenie ludzkości próbują zmienić w lekcję dla współczesnego świata. Bohaterami są ludzie, którzy tworzą Stowarzyszenie "Dzieci Holocaustu".

  • Czas trwania: 39 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Małgorzata Imielska

Dzieci Holokaustu w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Małgorzata Imielska Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Film to opowieść o ludziach, którzy najstraszniejsze doświadczenie ludzkości próbują zmienić w bardzo ważną lekcję dla współczesnego świata. Bohaterami historii są ludzie, którzy tworzą w Polsce Stowarzyszenie "Dzieci Holocaustu". Kiedy wybuchła wojna mieli nie więcej niż trzynaście lat; wielu z nich urodziło się w getcie czy obozie koncentracyjnym. Głód, ciągłe ukrywanie się i strach przed śmiercią to uczucia, które poznali wszyscy. To, że przeżyli, oznacza, że wydarzył się cud.

Niegdyś najmłodsi ocaleni z Zagłady, obecnie ostatni żyjący jej świadkowie. Choć minęło już tyle lat nadal z trudem opowiadają o tym czego doświadczyli. Film Małgorzaty Imielskiej to opowieść o ludziach, którzy najstraszniejsze doświadczenie ludzkości próbują zmienić w bardzo ważną lekcję dla współczesnego świata. Bohaterami tej historii są ludzie, którzy tworzą w Polsce Stowarzyszenie "Dzieci Holocaustu". Kiedy wybuchła wojna mieli nie więcej niż trzynaście lat; wielu z nich urodziło się w getcie czy obozie koncentracyjnym. Głód, ciągłe ukrywanie się i strach przed śmiercią to uczucia, które poznali wszyscy. To, że przeżyli, oznacza, że wydarzył się cud.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×