Dzieci Shoah

Children of the Shoah, Francja 2014

W kwietniu 1944 roku, w małej wiosce Izieu pod kierownictwem Klausa Barbie niemieckie gestapo porwało 44 dzieci z sierocińca i wysłało je na pewną śmierć. Dokument odkrywa prawdę o tym wydarzeniu.

  • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Romain Icard

Dzieci Shoah w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Romain Icard Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

W kwietniu 1944 roku, w małej wiosce Izieu pod kierownictwem Klausa Barbie niemieckie gestapo porwało 44 dzieci z sierocińca i wysłało je na pewną śmierć. Wspólnie z renomowanymi historykami dokument odkrywa prawdę o tym wydarzeniu. Tragiczną historię opowie troje świadków, którym udało się uciec - Paul, Alexander i Serge.

Mrożąca krew w żyłach historia żydowskich sierot, które zostały porwane przez gestapo i wysłane na okrutną śmierć w komorze gazowej w Auschwitz-Birkenau. Kwiecień 1944 roku, mała wioska Izieu. Pod kierownictwem Klausa Barbie niemieckie gestapo porywa 44 dzieci z lokalnego sierocińca i wysyła je na pewną śmierć. Wspólnie z renomowanymi historykami dokument odkrywa prawdę o tym wydarzeniu. Swoją tragiczną historię opowie troje świadków, którym udało się uciec - Paul, Alexander i Serge.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×