Dzieci wśród pogrzebowych stosów

Children of the Pyre, Indie 2008

Dokument poświęcony dzieciom pracującym w świętym mieście Varanasi nad Gangesem. Należą do najniższej indyjskiej kasty nietykalnych. Zarabiają na życie przygotowując dziennie 40 kremacji zwłok.

  • Czas trwania: 80 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Rajesh S. Jala

Dzieci wśród pogrzebowych stosów w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Rajesh S. Jala Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Siedmioro małych dzieci pracuje dniem i nocą na największym krematorium na Ziemi, zlokalizowanym na brzegach Gangesu w świętym mieście Varanasi. Zarabiają na życie 40 pochówkami dziennie, przez siedem dni w tygodniu. Wszystkie maluchy należą do najniższej indyjskiej kasty nietykalnych. Ich zadaniem jest rozpalić ogień, ułożyć ciała, odbyć rytuały kremacyjne i wszelkie inne brudne prace. Dla większego zarobku kradną prześcieradła, którymi okryte są trupy i sprzedają je za drobne kwoty. A po pracy często palą marihuanę, by uciec w inny świat.

Siedmioro małych dzieci pracuje dniem i nocą na największym krematorium na planecie Ziemia, zlokalizowanym na brzegach Gangesu w świętym mieście Varanasi. Zarabiają na życie 40 pochówkami dziennie, siedem dni w tygodniu. Wszystkie maluchy należą do najniższej indyjskiej kasty nietykalnych. Ich zadaniem jest rozpalić ogień, ułożyć ciała, odbyć rytuały kremacyjne i wszelkie inne brudne prace. Dla większego zarobku kradną prześcieradła, którymi okryte są trupy i sprzedają je za drobne kwoty. A po pracy często palą marihuanę, by uciec w inny świat. Film był kręcony przez 18 miesięcy. Pokazuje biedę oraz pracę w okrutnych i poniżających warunkach w paradoksalnie przepięknych wizualnie ujęciach. Jest wiele dokumentów o Varanasi, ale żaden nie oddaje tak wiernie dziecięcej wizji piekła na ziemi.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×