Dziecięca armia. Skauci Mahdiego

Les Scouts d’al-Mahdi, Niemcy/Francja 2010

Abbas, Hussein i Nour mieszkają w Libanie. Jak wszyscy skauci muszą żyć według reguł okreslonych przez Badena Powella. Różnica polega na tym, że są szyickimi muzułmanami i bojownikami.

  • Czas trwania: 85 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Dziecięca armia. Skauci Mahdiego w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Abbas, Hussein i Nour mieszkają w Libanie. Należą do skautów Mahdiego, są muzułmanami i tak naprawdę bojownikami. Ich rytm dnia, oprócz reguł określonych przez brytyjskiego założyciela skautingu lorda Baden-Powella, wyznacza konflikt arabsko-izraelski. Według szyickiej tradycji al-Mahdi wrócił na ziemię, by szerzyć pokój i sprawiedliwość. Ruch skautowy jego imienia został utworzony na potrzeby Hezbollahu. Dzieci w wieku od 10-15 lat są świeżą krwią tej organizacji.

Skauci Mahdiego, jak wszyscy skauci na świecie, muszą żyć według określonych reguł brytyjskiego lorda Badena Powella. Różnica polega jedynie na tym, że są szyickimi muzułmanami i dziecięcymi bojownikami. Reżyser filmu skupia się na trzech młodych bohaterach Abbasie, Husseinie i Nourze. Pokazują oni mu swą codzienność oraz mówią o marzeniach odnośnie przyszłości kraju. Mieszkają w południowym Libanie, wierzą w proroka Muhammada, a ich rytm dnia wyznacza arabsko-izraelski konflikt. Według szyickiej tradycji al-Mahdi wrócili na ziemię, by szerzyć tu pokój i sprawiedliwość. Skauci Mahdiego zostali utworzeni na potrzeby Hezbollahu. To świeża krew tej organizacji.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×