Dżihad - Muderis

Polska 2006

Porozumienie pokojowe po wojnie bałkańskiej powołało do życia federację złożoną z dwóch części: bośniacko-chorwackiej i serbskiej. Przestrzegania postanowień układu pilnuje 20 tysięcy żołnierzy.

  • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Dżihad - Muderis w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Sarajewo, którego oblężenie w czasie konfliktu bałkańskiego trwało trzy lata, stało się symbolem zabijanego miasta. Po wojnie nazwa "Bośniak" nie jest już utożsamiana z człowiekiem urodzonym lub mieszkającym w Bośni; w powszechnej świadomości oznacza wyznawcę islamu. Porozumienie pokojowe powołało do życia federację złożoną z dwóch części: bośniacko-chorwackiej i serbskiej. Przestrzegania postanowień układu pilnuje 20 tysięcy żołnierzy. Bośnia i Hercegowina są stopniowo odbudowywane.

Sarajewo, stolica Bośni i Hercegowiny. W czasie wojny bałkańskiej, oblężone przez trzy lata, stało się symbolem zabijanego miasta. Bośniak nie oznacza już człowieka urodzonego lub mieszkającego w Bośni, lecz wyznawcę islamu. Porozumienie pokojowe stworzyło federację dwóch odrębnych części kraju: bośniacko - chorwackiej i Republiki Serbskiej. Wypełniania porozumień pilnuje 20 tysięcy wojsk pokojowych. Bośnia i Herzegowina powoli odbudowuje się ze zniszczeń.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×