Dzika Kornwalia

Wild Cornwall Out on the Edge, Niemcy 2016

Najbardziej wysunięte na południowy-zachód hrabstwo Anglii jest krainą wiosek rybackich, średniowiecznych kościołów i imponujących zamków. Dokument pokazuje mniej znane oblicze Kornwalii.

 • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Dzika Kornwalia w telewizji

ZwińRozwiń
 • Czwartek 20.06.2019 05:10

  TVP 1

 • Środa 19.06.2019 12:55

  TVP 1

 • Czwartek 09.11.2017 12:55

  TVP 1

Opis programu

ZwińRozwiń

Kornwalia, najbardziej wysunięte na południowy-zachód hrabstwo Anglii, jest krainą wiosek rybackich, średniowiecznych kościołów i imponujących zamków. Dokument pokazuje mniej znane oblicze tego malowniczego zakątka. W zimie można się tu poczuć jak na krańcu świata. Sztormy z zachodu uderzają z wielką siłą w urwiska, u stóp których znajdują się zaciszne zatoki i plaże. Symbolem Kornwalii jest wrończyk. Według podania król Artur żyje obecnie po postacią tego ptaka.

Dokument o dzikiej przyrodzie Kornwalii, krainy położonej na Półwyspie Kornwalijskim, na zachód od rzeki Tamar. Jest to najbardziej wysunięte na południowy - zachód hrabstwo Anglii. Kornwalia, kraina wiosek rybackich, średniowiecznych kościołów, imponujących zamków. Żaglowce rzucają kotwicę w romantycznych portach. Tę Kornwalię każdy zna. W filmie zobaczymy jej inne oblicze. W zimie można się tu poczuć, jak na krańcu świata. Sztormy z zachodu uderzają z całą siłą w urwiska. Kornwalia to część celtyckiego dziedzictwa na zachodnim wybrzeżu, które staje twarzą w twarz z dzikim oceanem. Kornwalia ma pięćset kilometrów linii brzegowej. Pod wyniosłymi urwiskami znajdują się setki zacisznych zatok i plaż. W przeszłości korzystali z nich przemytnicy. Symbolem Kornwalii jest wrończyk. Podobno Król Artur żyje obecnie po postacią tego ptaka. Poznamy też licznych mieszkańców przepięknych wrzosowisk i lasów na tym legendarnym półwyspie. Reżyseria: Ian McCarthy

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×