Dzika Polska

Wild Poland,

Dokument ukazuje świat polskiej dzikiej przyrody. Żaden inny europejski kraj nie posiada aż tak dużej powierzchni terenów chronionych.

  • Gatunek: Film dokumentalny

Dzika Polska w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument ukazuje świat polskiej dzikiej przyrody. Kamera dociera do najpiękniejszych i mało znanych części Polski. Żaden inny europejski kraj nie posiada aż tak dużej powierzchni terenów chronionych. Rezerwaty i parki narodowe zamieszkuje wiele rzadko spotykanych gatunków zwierząt, które w innych regionach Starego Kontynentu dawno wyginęły, m.in. żubry i łosie.

Polska posiada góry, doliny, równiny, jeziora, rzeki, plaże, morze i wiele innych zróżnicowanych krain przyrodniczych. Są one domem dla ogromnej ilości zwierząt i roślin. W Polsce występuje w naturalnej postaci ostatni wspaniały, naturalny bór - Białowieża. Ta i inne naturalne krainy od wieków stanowią zaplecze rozwoju ludzi żyjących w polskich wsiach. Brak wielkiej industralizacji rolnictwa w naszym kraju sprawia, że polska wieś - na tle Europy - cały czas jest źródłem naturalnego i zdrowego trybu życia. Dzięki temu dzikie zwierzęta znajdują możliwość rozwoju i przetrwania w symbiozie z ludźmi mieszkającymi w niedalekiej odległości.

Komentarze

Skomentuj
  • Magda (gość)

    Witam, wspaniały film, niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji, kto jest reżyserem dokumentu:(

    05.12.2015 21:55

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×