Dzika Słowenia

Wild Slovenia, Słowenia 2021

Matej Vranič udaje się do serca jednego z naturalnych ekosystemów Europy Środkowej. Przedstawia widzom szczególnie interesujące gatunki zwierząt - od endemicznego proteusa po niedźwiedzie brunatne.

 • Czas trwania: 54 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Matej Vranič

Dzika Słowenia w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Matej Vranič Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Film dokumentalny o przyrodzie Słowenii. Matej Vranič udaje się do serca jednego z naturalnych ekosystemów Europy Środkowej. Przedstawia widzom szczególnie interesujące gatunki zwierząt. Dokumentalista przemierza rozległe tereny - od najwyższych szczytów górskich do głębokich jaskiń krasowych. Słowenia jest jednym z najbardziej różnorodnych przyrodniczo krajów europejskich.

Film dokumentalny o dzikiej przyrodzie Słowenii. Matej Vranic udaje się w podróż do serca jednego z najbardziej autentycznych i naturalnych ekosystemów w Europie Środkowej. Poznamy ogromną różnorodność królestwa zwierząt we wszystkich środowiskach. Koncentrując się na ssakach i ptakach, spotkamy niektóre szczególnie interesujące gatunki - od endemicznego proteusa po niedźwiedzie brunatne. Od najwyższych szczytów górskich - przez kotlinę Panońską - do głębokich jaskiń krasowych i dalekich lasów. Wszędzie pulsuje życie, choć czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy. Stworzenia łączą się tu w hałaśliwe grupy, rosną delikatne rośliny, żyją zwierzęta unikające ludzi oraz nocni mieszkańcy miasta, których się spodziewamy lub nie. To kraina rozległych lasów i bogatych zasobów wodnych. Jest jednym z najbardziej różnorodnych przyrodniczo krajów europejskich. Niewielki zielony kraj w sercu Europy, gdzie geograficzna różnorodność skutkuje bujnością fauny i flory. Podróż przez Słowenię zaczyna się wśród pokrytych czapą śniegu szczytach Alp Julijskich. Słoweńska flora i fauna jest nadal wyjątkowo bogata i różnorodna. Niektóre zwierzęta żyją w oddalonych miejscach, ale wiele jest blisko domu. Mając więc oczy szeroko otwarte - możemy je zobaczyć tuż za progiem.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×