Dzika Syberia

Wild Year: Siberia, Nowa Zelandia 2017

Skute lodem wybrzeża, bezkresna tundra, gęste lasy tajgi. Dla zamieszkujących Syberię zwierząt każdy dzień jest walką o przetrwanie.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Tylko najbardziej wytrwałe zwierzęta mogą przeżyć na Syberii. Żyjące na tych terenach niedźwiedzie polarne, renifery, żurawie mandżurskie, łososie japońskie czy łasice pospolite muszą przetrwać długą zimę, która w żadnym razie ich nie oszczędza. Zwierzęta te do granic możliwości wykorzystują relatywnie krótką wiosnę. Każde z nich stawia przy tym czoła ciężkim wyzwaniom, podejmuje walkę o przetrwanie. Odbywa się ona na pokrytych lodem brzegach północy, w długich kilometrach jałowej tundry czy głębokich lasach tajgi.

Skute lodem wybrzeża, bezkresna tundra, gęste lasy tajgi. Dla zamieszkujących Syberię zwierząt każdy dzień jest walką o przetrwanie. "Skute lodem wybrzeża, bezkresna tundra, gęste lasy tajgi. Dla zamieszkujących Syberię zwierząt każdy dzień jest walką o przetrwanie. " "Tylko najlepiej przystosowane zwierzęta są w stanie znieść trudne warunki życia na Syberii. Niedźwiedzie polarne, renifery, żurawie mandżurskie, łososie mazu czy łasice pospolite muszą stawić czoło bezlitosnej zimie i umieć skorzystać z krótkotrwałej wiosny. Od pokrytych lodem wybrzeży na północy, przez bezmiar tundry, aż po gęste lasy tajgi, dla mieszkających tu zwierząt każdy dzień jest walką o przetrwanie. " "Tylko najlepiej przystosowane zwierzęta są w stanie znieść trudne warunki życia na Syberii. Niedźwiedzie polarne, renifery, żurawie mandżurskie, łososie mazu czy łasice pospolite muszą stawić czoło bezlitosnej zimie i umieć skorzystać z krótkotrwałej wiosny. Od pokrytych lodem wybrzeży na północy, przez bezmiar tundry, aż po gęste lasy tajgi, dla mieszkających tu zwierząt każdy dzień jest walką o przetrwanie. "

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×