Dzikie delfiny

Wild Dolphins, Nowa Zelandia

Wyprawa w okolice Nowej Zelandii, której wody są schronieniem dla silnych, zdeterminowanych i imponujących ssaków z rodziny delfinowatych.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Dzikie delfiny w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

W wodach u wybrzeży Nowej Zelandii żyją delfiny. Butlonosy muszą sprawnie nawigować wśród mroźnych wód Fiordlandu, by zapewnić przetrwanie młodym osobnikom. Delfinowce ciemne każdego dnia demonstrują umiejętności akrobatyczne, by wzmocnić więzi w grupie. Mały delfin musi nauczyć się strategii łowieckiej, by zasłużyć na udział w konsumpcji zdobyczy. Delfiny funkcjonują w bardzo zżytej społeczności.

Z dala od półwyspu Kaikoura duże grupy delfinów spędzają noce w podwodnym kanionie, zaś wcześnie rano odpoczywają i bawią się bliżej brzegu. Fiordland jest domem delfinów butlonosych, które przystosowały się do ekstremalnego zimna. W zatokach, które przecinają półwysep, delfiny Hectora komunikują się za pomocą pisków o bardzo wysokiej częstotliwości. Wykorzystują echolokację do polowania na otwartym oceanie. Zdolność delfinów do uczenia się i przekazywania wiedzy przez starsze osobniki młodszym jest bardzo ważna w każdym aspekcie życia grupy.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×