E = mc2

E = mc2, Polska 2002

Max jest świetnie zapowiadającym się doktorem filozofii. By zarobić na utrzymanie, pisze prace magisterskie. Jedną z jego klientek zostaje Stella, studentka pedagogiki i dziewczyna gangstera.

 • Czas trwania: 93 minut, Gatunek: Komedia
 • Reżyseria: Olaf Lubaszenko

E = mc2 w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Cezary Pazura jako Andrzej Nowicki "Ramzes"
 • Olaf Lubaszenko jako Max Kądzielski, doktor filozofii
 • Agnieszka Włodarczyk jako Stella, dziewczyna "Ramzesa"
 • Renata Dancewicz jako Marta, żona "Ramzesa"
 • Edward Linde-Lubaszenko jako profesor Sowa, dziekan wydziału
 • Jan Nowicki jako Edward Nowicki, ojciec "Ramzesa"
 • Mirosław Zbrojewicz jako Jarek "Śledź"
 • Andrzej Grabowski jako Zając

Więcej »

Twórcy

 • Robert Mąka Scenariusz
 • Henryk Romanowski Producent
 • Witold Dąbrowski Producent
 • Krzysztof Dumieński Producent
 • Jan Borysewicz Muzyka
 • Wanda Zeman Montaż
 • Olaf Lubaszenko Reżyseria
 • Piotr Wojtowicz Zdjęcia

Opis programu

ZwińRozwiń

Max jest świetnie zapowiadającym się doktorem filozofii. Jednak praca naukowa nie przynosi kokosów, więc musi dorabiać na boku. Pisze na zamówienie prace magisterskie, dyplomowe i licencjackie. Jedną z jego klientek zostaje Stella, studentka pedagogiki i dziewczyna gangstera. Dość prosta sytuacja komplikuje się, gdy Max zakochuje się w Stelli, a "Ramzes" postanawia awansować w hierarchii społecznej i zdobyć tytuł doktora filozofii. Tematem jego pracy ma być paradoks kłamcy.

Ciemne warszawskie podwórko. Na środku młodzież gra w piłkę, pod ścianą mężczyźni wysączają z butelki ostatnie łyki taniego wina. Nagle przez ciasną bramę na podwórko wjeżdża drogie zachodnie auto, czarne i z zaciemnionymi szybami. Na moment wszyscy cichną, gdy z samochodu wysiada Ramzes. Do odzianego w czarną, elegancką skórę gangstera szybo przypada jeden z pijących do tej pory wino mężczyzn i prosi o pieniądze. Ramzes szybko wręcza pijakowi banknot, patrzącemu zaś na całe wydarzenie z dezaprobatą bratu tłumaczy, że kolegom z podwórka trzeba pomagać. Gangster jest postacią dobrze znaną w stolicy. Mimo młodego wieku znajduje się wysoko w mafijnej hierarchii. Jego znajomości i wpływy dają mu poczucie bezkarności, przestępca nie obawia się policji ani polityków. Ostatnio jednak sny Ramzesa zakłóca kilka problemów. Jednym z nich jest aktywność jego rywala, Arnolda. Obaj bandyci mają ze sobą na pieńku, walczą o sporne terytorium. Kolejnych kłopotów przysparza Ramzesowi jego dziewczyna, piękna Stella, z którą ostatnio nie bardzo mu się układa. Gangster wciąż nie potrafi podjąć decyzji o rozwiedzeniu się z żoną. Dziecko z tego związku, niepełnosprawna córeczka, jest oczkiem w głowie Ramzesa. Tymczasem Stella zamierza zakończyć studia. Nie w głowie jej jednak pisanie pracy magisterskiej. Woli skorzystać z usług pracownika naukowego, Maksa. Młody doktor filozofii dorabia sobie do skąpej pensji na uczelni, pisząc różne prace na zamówienie. Oprócz Stelli klientem Maksa jest ambitny aktywista pewnej partii politycznej, wyjątkowo szybko wspinającej się na szczyty sondaży. Oczarowany piękną dziewczyną Maks zapomina o zleceniu niedoszłego dyplomaty. Pewnego wieczora, po spotkaniu w sprawie kolejnego rozdziału pracy magisterskiej, Maks odprowadza Stellę do jej mieszkania. Tam spotyka Ramzesa, który jest wyjątkowo zazdrosny o względy swojej kochanki. Maksowi z trudem udaje się wytłumaczyć, jaką rolę przyszło mu odegrać w karierze naukowej Stelli i powstrzymać gniew gangstera. Nie jest to jednak koniec kłopotów doktora. Ramzes, który swój dyplom magisterski też kupił, składa Maksowi propozycję nie do odrzucenia. Młody wykładowca musi przygotować gangstera do egzaminu doktoranckiego. W razie sprzeciwu Maks musi się liczyć z utratą zdrowia, a nawet życia. W dodatku jego uczucie do Stelli staje się coraz gorętsze. Z wzajemnością, bowiem znudzona dotychczasowym związkiem z gangsterem dziewczyna coraz życzliwiej patrzy na imponującego jej wiedzą naukowca. Para musi bardzo uważać, aby romans nie wyszedł na jaw, gdyż wówczas zemsta Ramzesa mogłaby być straszliwa. Wieści o naukowych ambicjach gangstera rozchodzą się szybko w przestępczym świadku. Ramzesem interesuje się tajemniczy Doktor X, potężny mafioso, którego organizacja ma międzynarodowe powiązania. Uaktywnia się także Arnold. Dla tego bandyty intelektualne zainteresowania jego głównego rywala Ramzesa oznaczają słabość. Arnold postanawia ją wykorzystać i uderzyć w znienawidzonego wroga.

Komentarze

Skomentuj
 • SLD (gość)

  czy istnieje w przestrzeni publicznej w tym grajdole AWS owskim = PO-PiS większy debil jak Pazura!? no może jeszcze Karolak, Szyc , Strejlau z Kołtoniem! O Judzie narciarzu ,spod żyrandola nawet nie ma co wspominać! bo to biedny idiota!

  17.04.2021 11:52
 • 🤑 (gość)

  Farma płatnych troli dorabia jak może wszędzie, zwłaszcza w niemieckich gazetkach. Bardzo chciwe państwowych "piniędzy" ekipy z PO,2050,PSL,SLD,itp. coraz intensywniej sypią im groszem z państwowych dotacji dla partii politycznych.

  Wyniki gospodarcze okresu rządów PiS mówią same za siebie, albo ustami GUS, NIK, Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, a nawet ustami Komisji Europejskiej, więc złodziejskie ekipy muszą sobie jakoś inaczej radzić. Jak:

  naszeblogi.pl/41923-proceder-werbowania-agentow-trolli-w-sieci

  naszeblogi.pl/comment/113567#comment-113567 (bezpośrednio z Niemiec jest po "5 ojro")

  wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/130641,tajna-instrukcja-po-przejac-internet.html

  niepoprawni.pl/blog/kowalsky/czysciciele-internetu-manipulacje-w-sieci

  wpolityce.pl/polityka/460803-trolling-w-sieci-chleb-powszedni-platformy-od-ponad-dekady

  Komentarze troli są robione charakterystycznymi metodami opisanymi w powyższych źródłach.

  17.04.2021 00:21
 • 🤑uib🤑 (gość)

  🤑uib, i jak - 60 groszy wpadło?🤑

  A teraz śmiało, tylko równo i nie fałszuj, to wpadnie ci 5 ojro: 🤑 "Deutschland, Deutschland über alles, über alles in der Welt!"🤑

  16.04.2021 22:45
 • uib (gość)

  jak nasza kochana telewizja narodowa może puszczać to coś? Dajcie lepiej msze z Koziej Górki.

  16.04.2021 13:17

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 5.8 Głosów: 4

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×