"Edek" - idol na dziś

"Edek" - idol na dziś, Polska 2016

Organizowany od kilku lat Rajd "Bartka" w 2016 r. poświęcony został postaci Edwarda Biesoka ps. "Edek", który zginął w wieku 19 lat. Trasa rajdu prowadzi do leśnej mogiły, w której nieodkryte szczątki bohatera spoczywały przez 67 lat.

  • Czas trwania: 24 minut, Gatunek: Film dokumentalny

"Edek" - idol na dziś w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W czasach, kiedy z jednej strony narzeka się na brak wartościowych wzorców dla młodzieży, z drugiej strony coraz więcej młodych ludzi angażuje się w przywracanie dobrego imienia tzw. Żołnierzom Wyklętym. Organizowany od kilku lat Rajd "Bartka" w 2016 roku poświęcony został postaci Edwarda Biesoka ps. "Edek", który zginął w wieku zaledwie 19 lat. Trasa rajdu prowadzi do leśnej mogiły, w której nieodkryte szczątki bohatera spoczywały aż przez 67 lat.

W czasach, kiedy z jednej strony narzeka się na brak wartościowych idoli dla młodzieży, z drugiej strony coraz więcej młodych ludzi angażuje się w przywracanie dobrego imienia tzw. Żołnierzom Wyklętym. Organizowany od kilku lat "Rajd Bartka", w tym roku poświęcony został postaci Edwarda Biesoka ps. Edek, który zginął w wieku zaledwie 19 lat. Trasa tegorocznego rajdu prowadziła do leśnej mogiły, w której nieodkryte szczątki bohatera, spoczywały aż przez 67 lat.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×