Eleanor Roosevelt - walcząc o prawa słabszych

Eleanor Roosevelt, Francja 2016

Eleanor Roosevelt urodziła się w Nowym Jorku, ale młodość spędziła w Londynie. To tam ukształtowały się jej późniejsze poglądy polityczne, jak i religijne. Była żoną Franklina Delano Roosevelta.

  • Czas trwania: 54 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Patrick Jeudy

Eleanor Roosevelt - walcząc o prawa słabszych w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Patrick Jeudy Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Eleanor Roosevelt urodziła się w Nowym Jorku, ale młodość spędziła w Londynie. To tam ukształtowały się jej późniejsze poglądy zarówno polityczne, jak i religijne. Była żoną 32. prezydenta USA Franklina Delano Roosevelta. To filantropka, feministka, kobieta o wielkim sercu, mocnym charakterze i bardzo światłym umyśle. Jako pierwsza powiedziała, że "Nikt nie może sprawić byś poczuł się gorszy bez twojego przyzwolenia". Dokument przybliży widzom jej bogaty życiorys.

Dokumentalna biografia wielkiej damy Ameryki. Kim tak naprawdę była Eleanor Roosevelt? Urodziła się w Nowym Jorku, ale młodość spędziła w Londynie. To tam ukształtowały się jej późniejsze poglądy zarówno polityczne, jak i religijne. Była żoną 32. prezydenta USA Franklina Delano Roosevelta. Filantropka, feministka, kobieta o wielkim sercu, mocnym charakterze i bardzo światłym umyśle. To ona pierwsza powiedziała, że "Nikt nie może sprawić byś poczuł się gorszy bez twojego przyzwolenia". Dokument "Eleanor Roosevelt – walcząc o prawa słabszych" przybliży widzom jej bogaty życiorys.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×