Epidemie, ukryty wróg

Epidemies,La Menace Invisible, Francja 2014

Nowe rodzaje wirusów powstają w zawrotnym tempie. Przez 60 lat pojawiło się ponad 350 nowych chorób zakaźnych, w tym SARS H1N1 i Ebola. Eksperci zastanawiają się, kiedy kolejna epidemia ogarnie świat.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Anne Poiret, Raphaël Hitier

Epidemie, ukryty wróg w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Anne Poiret Reżyseria
  • Raphaël Hitier Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

W obecnych czasach nowe rodzaje wirusów powstają w zawrotnym tempie i tak jak Ebola zbierają żniwo. W ciągu ostatnich 60 lat pojawiło się ponad 350 nowych chorób zakaźnych, w tym SARS H1N1, H5N1 i Ebola. Eksperci zastanawiają się, kiedy kolejna epidemia ogarnie świat. Pandemia hiszpańskiej grypy, ospa i HIV - te wirusy zdziesiątkowały populacje. Dokument pokazuje, jak obecnie na świecie walczy się z wirusami i jakich środków się używa, aby zapobiec epidemiom.

Czy grożą nam globalne epidemie? Jak wygląda praca nad badaniem nowych wirusów? Czy świat jest przygotowany na pandemonium Eboli? Gdzie znów pojawi się źródło globalnej epidemii? W obecnych czasach nowe rodzaje wirusów powstają w zawrotnym tempie i tak jak Ebola zbierają żniwo na całym świecie. W ciągu ostatnich 60 lat pojawiło się ponad 350 nowych chorób zakaźnych, w tym SARS H1N1, H5N1 i właśnie Ebola. Eksperci zastanawiają się kiedy kolejna epidemia ogarnie cały świat. Pandemia hiszpańskiej grypy, ospa i HIV - te wirusy zdziesiątkowały populacje. Dokument pokazuje jak obecnie na całym świecie walczy się z wirusami i jakich środków się używa , aby zapobiec epidemiom.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×