Estonia. Czekając na niedźwiedzia

Estonia. Czekając na niedźwiedzia, Polska 2020

Co trzeci mieszkaniec Estonii jest Rosjaninem. Ma to ogromne znaczenie w kraju, który przez dziesięciolecia należał do radzieckiej strefy wpływów. Rosja wciąż jest zagrożeniem dla estońskiej niepodległości.

  • Czas trwania: 45 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Witold Szabłowski

Estonia. Czekając na niedźwiedzia w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Witold Szabłowski Reżyseria
  • Witold Szabłowski Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Co trzeci mieszkaniec Estonii jest Rosjaninem. Ma to ogromne znaczenie w kraju, który przez dziesięciolecia należał do radzieckiej strefy wpływów. Rosja wciąż jest największym zagrożeniem dla kruchej estońskiej niepodległości. Z drugiej strony Estończycy muszą utrzymywać dobre kontakty z Rosjanami, by ich państwo mogło normalnie funkcjonować. Dokument pokazuje także, że w ciągu trzydziestu lat od odzyskania niepodległości Estonia stała się nowoczesnym państwem.

Opowieść o współczesnej Estonii, gdzie co trzeci mieszkaniec jest Rosjaninem. Ma to ogromne znaczenie w kraju, który przez dziesięciolecia był okupowany przez Rosję i Związek Radziecki. Z jednej strony, Rosja wciąż jest dla kruchej, estońskiej niepodległości największym zagrożeniem, z drugiej zaś – Estończycy nie mają wyjścia i żeby funkcjonować jako kraj, muszą się ze swoimi Rosjanami porozumieć. Film ukazuje także to, jak nowoczesnym państwem stała się Estonia w ciągu trzydziestu lat swojej niepodległości.

Komentarze

Skomentuj
  • Borad31 (gość)

    Reportaż w stylu poprawności politycznej zachodu. Rosja jest coraz mniejszym zagrożeniem. Estonia jest w sojuszu także spodziewa się pomocy w razie konfliktu haha... jest wystawiona na widelcu jak wejdą zielone ludziki a Niemcy wyraża zaniepokojenie i tyle w temacie

    23.11.2020 23:02

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×