Estremadura - przyrodniczy raj w Europie

Extremadura. A Natural Paradise in Europe, Hiszpania 2022

W Estremadurze występują zagrożone gatunki, między innymi ryś hiszpański, sęp czarny, bocian czarny i hiszpański orzeł cesarski. Można tu zobaczyć dropia wielkiego - najcięższego latającego ptaka.

  • Czas trwania: 43 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Carlos Pérez Romero

Estremadura - przyrodniczy raj w Europie w telewizji

ZwińRozwiń
  • Piątek 22.09.2023 12:50

    TVP 1

Twórcy

  • Carlos Pérez Romero Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Estremadura to wyjątkowy region w Europie. Dzięki różnorodności siedlisk i ekosystemów wyróżnia się na kontynencie. To rejon bardzo atrakcyjny dla miłośników ptaków. Jedna trzecia tego terytorium podlega ochronie. Występują tu zagrożone gatunki, między innymi ryś hiszpański, sęp czarny, bocian czarny i hiszpański orzeł cesarski. Można tu zobaczyć dropia wielkiego - najcięższego latającego ptaka.

Europa ma wyjątkowy region. Raj różnorodności biologicznej niezrównany na kontynencie, dzięki niesamowitej mozaice różnych siedlisk i ekosystemów, które oferuje. Region Europy Zachodniej z najwyższym odsetkiem obszarów o znaczeniu ornitologicznym. Przestrzeń, której jedna trzecia terytorium jest chroniona. Gdzie wyjątkowe zagrożone gatunki, takie jak ryś hiszpański, sęp czarny, bocian czarny i hiszpański orzeł cesarski, znajdują wspaniałe schronienie, w którym mogą dalej walczyć o przetrwanie. Gdzie znajdujemy największy na świecie obszar niezwykłego ekosystemu, który wspiera walczącego byka i świnię iberyjską: dehesa. Gdzie można zaobserwować wszystko, od triopsa, niezwykłego ocalałego, który żyje na planecie od 220 milionów lat, po tajemniczego czarnoskrzydłego latawca lub dropia wielkiego, najcięższego latającego ptaka na świecie z niesamowitym pokazem zalotów. Estremadura to żywy kraj. Estremadura to naturalny raj w Europie. Estremadura ma niejedno oblicze. Obfituje w niezmierzone bogactwo i niezwykłą różnorodność przyrody i krajobrazów. Leży na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego; Portugalia oddziela ją od Atlantyku, a Andaluzja od Morza Śródziemnego. W tym regionie Europy Zachodniej jest procentowo najwięcej obszarów interesujących ornitologicznie. Jedna trzecia powierzchni tej prowincji jest objęta ochroną środowiskową. Niebo, woda i ziemia Estremadury tętnią niezrównanym bogactwem gatunków, co sprawia, że ta prowincja jest europejskim rajem przyrodniczym.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×