Europejska obsesja bezpieczeństwa

The European Security Complex, Wielka Brytania 2014

W Europie powstaje sieć środków nadzoru, która umożliwia śledzenie obywateli. Używając najnowszych technologii, Unia buduje ogromną wirtualną ścianę przed naporem nielegalnych imigrantów.

 • Czas trwania: 48 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Shuchen Tan

Europejska obsesja bezpieczeństwa w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Shuchen Tan Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

W Europie powstaje sieć środków nadzoru, która umożliwia śledzenie obywateli. System jest w stanie podzielić też ludzi, na tych którzy mogą podróżować swobodnie w obrębie UE i na tych nie mających do tego prawa. Używając najnowszych technologii, takich jak drony oraz wykorzystanie danych biometrycznych, Unia buduje ogromną wirtualną ścianę przed naporem nielegalnych imigrantów. Katastrofa mająca miejsce w listopadzie 2013 roku w pobliżu włoskiej wyspy Lampedusa, była dla polityków dobrym pretekstem, aby dalej forsować system monitoringu.

Jak po tragedii na Lampedusie Europa buduje gigantyczny cyfrowy system monitoringu anty-emigracyjnego. W Europie powstaje sieć niespotykanych dotąd środków nadzoru, która umożliwia śledzenie wszystkich obywateli. System jest w stanie podzielić też ludzi, na tych którzy mogą podróżować swobodnie w obrębie UE i na tych nie mających do tego prawa. Używając najnowszych technologii, takich jak drony oraz wykorzystanie danych biometrycznych, Unia buduje ogromną wirtualną ścianę przed naporem nielegalnych imigrantów. Katastrofa mająca miejsce w listopadzie 2013 roku w pobliżu włoskiej wyspy Lampedusa, w trakcie której zginęło 350 uchodźców był dla polityków dobrym pretekstem, aby dalej forsować system monitoringu. Reżyser dokumentu Shuchen Tan odwiedza z kamerą Frontex - Europejską Agencję Zarządzania Współpracą Operacyjną na Granicach Zewnętrznych Państw Członkowskich Unii Europejskiej.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×