Fabryki śmierci

Death On A Factory Farm, USA 2009

Szokujący dokument poświęcony nieludzkiemu traktowaniu zwierząt na amerykańskich farmach. Autorzy ukazują bezduszność prawa i okrucieństwo producentów mięsa.

 • Czas trwania: 90 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Fabryki śmierci w telewizji

ZwińRozwiń
 • Piątek 10.09.2010 23:35

  HBO2

 • Środa 08.09.2010 22:00

  HBO2

 • Wtorek 30.03.2010 02:55

  HBO2

 • Piątek 26.02.2010 23:25

  HBO2

 • Środa 24.02.2010 22:00

  HBO2

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument jest kroniką śledztwa, które przeprowadzono na farmie w Ohio po wstrząsającej informacji od jednego z pracowników. Członek organizacji walczącej o prawa zwierząt HFA podejmuje tam pracę i za pomocą ukrytej kamery rejestruje torturowanie zwierząt, skandaliczne warunki ich przetrzymywania oraz niehumanitarne metody zabijania. Zebrany w ten sposób materiał posłużył jako dowód w sprawie sądowej przeciwko jej właścicielom i pracownikom farmy.

Każdego roku w USA w celach konsumpcyjnych zabija się około dziesięciu miliardów zwierząt. Hodowane są na ogromnych farmach przemysłowych i poddawane okrutnym torturom. Na nieludzkie traktowanie zwierząt pozwala jednak amerykańskie prawo i niepohamowana żądza zysku producentów mięsa. Uznawane za zwyczajny produkt, zwierzęta nie budzą w ludziach odpowiedzialnych za ten proceder żadnych emocji. Dokument Fabryki śmierci jest kroniką śledztwa, jakie przeprowadzono na farmie w Ohio, po wstrząsającej informacji od jednego z pracowników farmy. Członek organizacji walczącej o prawa zwierząt HFA zatrudnia się na farmie i przy pomocy ukrytej kamery rejestruje tortury zwierząt, skandaliczne warunki ich przetrzymywania oraz niehumanitarne metody zabijania. Zebrany w ten sposób materiał posłużył jako dowód w sprawie sądowej przeciwko jej właścicielom i pracownikom. Podczas rozprawy próbowano rozstrzygnąć spór dotyczący legalności i moralności praktyk nieakceptowanych przez opinię publiczną i ocenianych przez sędziego jako odrażające. Głosy w tej sprawie były jednak podzielone. Autorami tego wstrząsającego dokumentu są: laureat siedmiu nagród Emmy - Tom Simon oraz Sarah Teale (dwie nominacje do Emmy, w tym za najlepszy film dokumentalny). Szokujący dokument poświęcony nieludzkiemu traktowaniu zwierząt na amerykańskich farmach. Jego twórcy obnażają nie tyle bezduszność amerykańskiego prawa, co bezwzględność i okrucieństwo producentów mięsa.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×