Fałszerze Hitlera

Hitler's Counterfeiters, Austria/Niemcy 2009

Dokument o próbie zalania Aliantów fałszywymi dolarami i funtami wyprodukowanymi przez żydowskich fałszerzy w wyspecjalizowanych obozach koncentracyjnych.

  • Czas trwania: 54 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Christian Giesser

Fałszerze Hitlera w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Christian Giesser Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Jednym z planów wojennych Adolfa Hitlera było osłabienie brytyjskiej gospodarki poprzez wypuszczenie na rynek dużej ilości podrobionych pieniędzy. Spośród więźniów obozów koncentracyjnych naziści wybrali najbardziej utalentowanych żydowskich drukarzy, typografów, rytowników i malarzy, aby wytworzyli fałszywą walutę. W sumie wyprodukowane zostały pieniądze o wartości około 140 mln. Plan Hitlera nigdy nie został zrealizowany. Wraz z wkroczeniem do Europy amerykańskich wojsk i ostateczną kapitulacją Niemców zniszczono wszelkie dowody akcji.

Dokument o próbie zalania Aliantów fałszywymi dolarami i funtami wyprodukowanymi przez żydowskich fałszerzy w wyspecjalizowanych obozach koncentracyjnych. Jednym z planów wojennych Adolfa Hitlera było osłabienie brytyjskiej gospodarki poprzez wypuszczenie na rynek dużej ilości podrobionych pieniędzy. Spośród więźniów obozów koncentracyjnych naziści wybrali najbardziej utalentowanych żydowskich drukarzy, typografów, rytowników i malarzy, aby wytworzyli fałszywą walutę. W sumie wyprodukowane zostały pieniądze o wartości około 140 milionów. Plan Hitlera nigdy nie został zrealizowany. Wraz z wkroczeniem do Europy amerykańskich wojsk i ostateczną kapitulacją Niemców zniszczono wszelkie dowody tej akcji.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×