Fangor - notatki z wystawy

Polska 1990

Twórczość polskiego malarza i grafika Wojciecha Fangora, mieszkającego w Stanach Zjednoczonych od 1962 roku. Fangor początkowo tworzył obrazy w duchu monumentalnego realizmu socjalistycznego.

  • Czas trwania: 40 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Fangor - notatki z wystawy w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Twórczość polskiego malarza i grafika Wojciecha Fangora, mieszkającego w Stanach Zjednoczonych od 1962 roku. Fangor początkowo tworzył obrazy w duchu monumentalnego realizmu socjalistycznego (Matka Koreanka, 1951). Po 1955 roku zaczął stopniowo przechodzić od postkubistycznej geometryzacji form malarskich poprzez przestrzenne kompozycje abstrakcyjne (Studium przestrzeni, 1958) do obrazów, w których przenikanie kolorów stwarza efekt iluzyjnego ruchu.

Twórczość polskiego malarza i grafika Wojciecha Fangora, mieszkającego w Stanach Zjednoczonych od 1962 roku. Fangor początkowo tworzył obrazy w duchu monumentalnego realizmu socjalistycznego (Matka Koreanka, 1951). Po 1955 roku zaczął stopniowo przechodzić od postkubistycznej geometryzacji form malarskich poprzez przestrzenne kompozycje abstrakcyjne (Studium przestrzeni, 1958) do obrazów, w których przenikanie kolorów stwarza efekt iluzyjnego ruchu. Tematem przewodnim filmu jest retrospektywna wystawa prac artysty zorganizowana w warszawskiej Zachęcie we wrześniu 1990 roku.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×