Felix Baumgartner: Skok z przestworzy

Space Dive: The Story Of One Man's Giant Leap Back to Earth, Wielka Brytania 2012

14 października 2012 r. spadochroniarz Felix Baumgartner wykonał skok ze stratosfery z wysokości około 39 km, pokonując prędkość dźwięku. Felix pobił trzy rekordy. Film przypomina to wydarzenie.

  • Czas trwania: 100 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Colin Barr

Felix Baumgartner: Skok z przestworzy w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Colin Barr Reżyseria
  • Daniel Pemberton Muzyka

Opis programu

ZwińRozwiń

14 października 2012 r. spadochroniarz Felix Baumgartner wykonał skok ze stratosfery z wysokości około 39 km, pokonując prędkość dźwięku. Pobił trzy rekordy - najwyższy lot załogowy balonem, najwyższy skok spadochronowy oraz największą prędkość swobodnego lotu. W filmie widzowie zobaczą przygotowania Feliksa do skoku, jego podróż w stratosferycznym balonie, zachowanie przed otwarciem spadochronu, w czasie spadania i lądowania na Ziemi. Autorzy wykorzystują zdjęcia z trzech kamer umieszczonych na powierzchni skafandra śmiałka.

Film dokumentalny BBC. 14 października 2012 r. , austriacki spadochroniarz Felix Baumgartner wykonał skok ze stratosfery z wysokości około 39 km - spadał swobodnie przez 4 minuty i 22 sekundy, pokonując prędkość dźwięku i wylądował bezpiecznie ze spadochronem po 9 minutach i 3 sekundach. Pobił trzy rekordy: najwyższy lot załogowy balonem, najwyższy skok spadochronowy oraz największa prędkość swobodnego lotu. Wydarzenie miało miejsce na pustyni w Nowym Meksyku w pobliżu Roswell. Felix był znany z wykonywania szczególnie niebezpiecznych akrobacji. Trenował spadochroniarstwo i uczono go m.in. lądowania na małych obszarach. Już w 1999 ustanowił światowy rekord w skoku ze spadochronem z najwyższego budynku w Malezji, później skakał m. in. z dachu warszawskiego Hotelu Marriott. W filmie zobaczymy, jak Felix podróżuje w stratosferycznym balonie, jak umieszcza swoje ciało w najbardziej uciążliwych i zagrażających życiu warunkach. Będziemy mogli obserwować jego zachowanie przed otwarciem spadochronu, w czasie spadania i w czasie lądowania na Ziemi. Autorzy filmu wykorzystali unikalne zdjęcia z trzech kamer umieszczonych na powierzchni skafandra Feliksa pod różnymi kątami. Pokazali też przygotowania do misji zarówno w sferze technologii, pracy zespołu specjalistów, jak i ćwiczeń psychofizycznych Feliksa. Pojawi się też postać pioniera projektu Joe Kittingera, który 52 lata temu dokonał podobnego wyczynu. Jednak jego rekord w długości swobodnego spadania z 1960 roku, wynoszący 4 minuty i 36 sekund nie został tym razem pobity przez Feliksa. Wiem, że cały świat patrzy teraz na mnie i życzę, aby cały świat mógł zobaczyć to, co ja widzę. Czasem trzeba wznieść się naprawdę wysoko, aby zrozumieć, jak małym się jest naprawdę - powiedział Felix Baumgartner o swoim skoku.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×